Zapraszamy na warsztaty edukacyjne, skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W trakcie zajęć przeniesiemy się w historii i odkryjemy świat bez Internetu i telefonu komórkowego, ucząc się niezbędnych wówczas sprawności. Zgłębimy arkana pisania na maszynie Łucznik, poznamy sekrety kostki Rubika, dowiemy się, jak rozstrzygnąć Wyścig Pokoju i wybierzemy przodownika pracy. Program zajęć dostosowany do wieku uczestników. Warsztaty odbywają się w „Resursie Obywatelskiej”. Istnieje możliwość połączenia zajęć z wcześniejszym zwiedzaniem ekspozycji „Przemysł – siła miasta”.
Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu, we czwartki, o godz. 10.00 i 13.00. Koszt warsztatów edukacyjnych: 10 zł od osoby/grupa do 25 osób. Rezerwacja terminu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 48 362 85 90, 48 362 42 63.
Oferta warsztatów edukacyjnych:
- Patent na supertalent.
Grupa docelowa: Klasy IV-VII Szkoły Podstawowej
Czas trwania lekcji: ok. 60 min.
Zajęcia interaktywne polegające na zdobywaniu sprawności będą obejmowały:
- Pisanie krótkiego tekstu na maszynie marki Łucznik
- Układanie kostki Rubika
- Pisanie odręcznego tekstu przez kalkę maszynową
Osoba prowadząca zajęcia w trakcie ich trwania, będzie dzielić się z uczestnikami ciekawostkami dotyczącymi wykonywanych przez uczestników zadań. Po zakończonych zajęciach każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom.
- Wejście od podwórka. Gry i zabawy z okresu PRL-u.
Grupa docelowa: Klasy I-IV Szkoły Podstawowej
Czas trwania lekcji: ok. 45 min.
Zajęcia interaktywne, w ramach których uczestnicy będą poznawać gry i zabawy podwórkowe z okresu PRL-u, tj. gra w Chłopka i w gumę, Wyścig Pokoju oraz rozgrywać zawody skakankowe.
- „Podaj cegłę…”, czyli spacer po radomskich obiektach przemysłowych w czasach PRL-u.
Grupa docelowa: Szkoły podstawowe (klasy V-VIII) i ponadpodstawowe
Czas trwania: do 90 min.
Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się, jak kształtowała się historia budownictwa po II wojnie światowej, poznają charakterystyczne cechy stylu późnego modernizmu i socrealizmu, opanują podstawowe pojęcia związane z architekturą tamtych czasów. Na przykładzie radomskich obiektów przemysłowych, nauczą się rozpoznawać w swoim otoczeniu budynki powstałe w czasach PRL-u.