Szermierka Radom

PROWADZĄCY: Paweł Łuk-Murawski, Kacper Murawski. Pasjonaci szermierki działający pod Patronatem Honorowym Polskiego Związku Szermierczego. „Biały sport” propagują od 2012 roku. W swoich działaniach nawiązują do historii szermierki w Radomiu z okresu dwudziestolecia międzywojennego, gdzie sport ten był ćwiczony przez oficerów i żołnierzy 72 Pułku Piechoty, funkcjonariuszy Policji Państwowej oraz członków Przysposobienia Wojskowego, działającego m.in. przy Fabryce Broni. Nawiązują również do radomskiej szermierki z lat 1953 – 65, kiedy w czterech klubach szkolili się szermierze.

* SZERMIERKA KLASYCZNA W KONKURENCJACH: FLORET, SZABLA, SZPADA I BAGNET

– Dla kogo? – Osoby od 14 do 50 roku życia

– Co zyskasz? – Szermierka jest sportem wszechstronnie rozwijającym i hartującym ciało i duszę człowieka. To swoisty trening mózgu, pozwalający zwiększyć jego potencjał. Pozwala to osiągnąć lepsze wyniki w nauce, wzmocnić kreatywne myślenie i kojarzenie oraz pamięć. Trenując szermierkę rozwija się swą wytrzymałość, wzmacnia silę nóg oraz poprawia dynamikę i giętkość ciała. Szermierka pozwala w sposób kulturalny i elegancki – bo bez bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem – wyładować nagromadzone emocje, czy po prostu „wyżyć się”. Warto podkreślić, że w szermierce – w porównaniu do niektórych popularnych dyscyplin sportowych – rzadko dochodzi do poważnych urazów. Treningi są więc bezpieczne.

– Terminy zajęć:
Poniedziałek – godz. 17.00-18.30
Środa (oprócz drugich śród miesiąca) – godz. 17.00-18.30

– Czego potrzebujesz? – obowiązuje obuwie „sportowe” i luźny strój np. dres.

ZAPISZ SIĘ: tel. – 697 424 697 lub 504 213 290; e-mail: murawski@szwadron.radom.pl; na miejscu – w trakcie zajęć w Resursie.