Trwają zapisy na wyjątkowy warsztat z autorem kilkunastu książek, filmów dokumentalnych i scenariuszy oraz reportaży nagradzanych w Polsce i Stanach Zjednoczonych – dr. Marcinem Fabjańskim. Termin: 20 kwietnia, godz. 10.00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapraszamy wszystkich chętnych! Mamy jednak ograniczoną liczbę miejsc, dlatego zachęcamy do wcześniejszych zapisów pod nr tel.: 48 362 85 90, 48 362 42 63.

Filozofia stoicka mówi, że jeśli walczysz z życiem – przegrasz. Możesz jednak się z nim zaprzyjaźnić i sprawić, by było po twojej stronie. Wykład i warsztat są praktycznym wprowadzeniem do tej filozofii. Według stoicyzmu jakość naszego życia nie zależy od wydarzeń, które nas spotykają, ale od tego, jak je interpretujemy. Dysponujemy wrodzoną odpornością psychiczną. Może ona jednak zostać osłabiona poprzez błędy myślenia i sposób, w jaki tłumaczymy sobie rzeczywistość.

Podczas spotkania nauczycie się panowania nad przeszkadzającymi myślami i uwrażliwienia percepcji zmysłowej w oparciu o stoickie metody medytacji. Poznacie metody pracy mentalnej, takie jak neutralizowanie przeszkadzających myśli (które instalują w ciele nerwowość albo zabierają energię) oraz uwolnienie od destrukcyjnej mocy negatywnych scenariuszy przyszłości. Dowiecie się, jak wchodzić w stan podwyższonej uważności, by zregenerować umysł i ciało i zapobiegać wypaleniu oraz utracie radości życia. Badania naukowe dowodzą, że uważność wzmacnia kreatywność i radość życia.

Warsztat jest też wprowadzeniem do dociekań i kontemplacji filozoficznych – podstawowych praktyk, które prowadzą do klarowności umysłu i wewnętrznego spokoju. Posłuży Wam jako solidna podstawa do budowania ścieżki prowadzącej do tego, co starożytni filozofowie nazywali rozkwitaniem – zrealizowania pełni swojego potencjału.

Dr Marcin Fabjański jest filozofem z 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu akademickim, prowadzeniu warsztatów i poradnictwie. Wykłada na Uniwersytecie Śląskim. Filozofię Zachodu studiował w Poznaniu i w Yorku (Wielka Brytania). Prawie dwa lata spędził w Azji – m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu, Tajlandii i Birmie, gdzie intensywnie medytował i zgłębiał filozofię Wschodu. Jest autorem: pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej Stoicyzm uliczny; kilkunastu innych książek wydanych po angielsku, niemiecku, włosku i polsku; filmów dokumentalnych i scenariuszy oraz reportaży nagradzanych w Polsce (Nagroda NBP za scenariusz, Grand Press za reportaż) i USA (nagrody Independent Press Association w Nowym Jorku). W roku 2014 powtórzył pieszą wędrówkę śladami niemieckiego filozofa Johanna Gottlieba Fichte z Lipska do Königsbergu.

Prowadził szkolenia między innymi dla: Żabki, Dutsche Bank, Mars Polska, holdingu medialnego ITI, banków ING oraz Credit Agricole, International Paper i uczelni biznesowych, takich jak Szkoła Psychologii Przywództwa Politechniki Warszawskiej. Gościnnie wykłada na uniwersytetach we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Tajlandii.