Za nami inauguracja letniego cyklu Resursy dla całych rodzin, czyli Niedziel na Rynku. Już 24 lipca o godz. 14.00 zaprosimy na kolejne spotkanie pełne zabaw, warsztatów, konkursów i wspaniałej atmosfery! Głównym punktem programu będzie strefa Pumptrack.

Co najczęściej trzymaliśmy pod schodami, w schowkach? – Rowery. Podczas niedzielnego pikniku, na jego uczestników czeka wiele atrakcji związanych z rowerami. Na Rynku pojawi się tor pumptrack, czyli innowacyjny tor rowerowy, po którym może poruszać się każdy, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności. Nad poprawnością techniki jazdy na jednośladzie czuwać będą instruktorzy z Fundacji KULT, zajmującej się popularyzacją kultury rowerowej wśród całego społeczeństwa. Pojawi się również miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci i młodzież nauczą się interpretacji znaków, pierwszeństwa przejazdu oraz wielu innych sytuacji, z którymi rowerzyści spotykają się na drogach publicznych. Dla najmłodszych dzieci przygotowana będzie strefa malucha.

Bawimy się do godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie i udział we wszystkich atrakcjach są bezpłatne!

Pozwólmy sobie na tę odrobinę wspomnień, powróćmy w wakacyjne Niedziele na Rynku do czasów beztroski, wolności i prawdziwego dzieciństwa.