lubisz to ? :)

A A A

Taniec, choreografia i wiele więcej ...

 

Instruktor: Sylwia Żołądkiewicz.

 

 

 

 

Zajęcia odbywają się w Sali Baletowej: 

 

- czwartki,  godz. 16.00 - 17.15 - grupa taneczna Juniorzy                   
                 

 - piątki,      godz. 15.00 - 16.30 - młodzieżowa grupa taneczna

                    godz. 19.15 - 20.30 - dziecięca grupa taneczna

 

Zajęcia są nieodpłatne.

 

kontakt: tel. 0-48 362 85 90 w.23

 

Zapraszamy !

 

Projekt taneczny KOSMOS był wystawiony na deskach "Resursy Obywatelskiej" podczas imprezy „ Fantastyczny Wieczór w Resursie ” w styczniu 2014 r. oraz w czerwcu 2015 r.

Za koncept i choreografie odpowiedzialne są:

Anna Prygiel, Sylwia Żołądkiewicz oraz Agnieszka Kowalska, które zdecydowały się reaktywować to przedsięwzięcie w zmienionym składzie oraz ulepszonej formie o choreografie Magdaleny Wujcik i Patrycji Winiarskiej oraz elementy b-boyingu w wykonaniu Sajgona i Agaty.
Wykonawcy:
RADOMSKI KOLEKTYW - grupa młodych artystów w składzie :
Sylwia Żołądkiewicz - MAWU Movement Academy,

 Magdalena Wujcik,

 Anna Prygiel,

 Izabella Grałek - 26-600 STUDIO,

Anna Pytka,

Patrycja Winiarska,

 Agata Skrzypczyńska - LUMBAGO Crew,

Inez Nosowska - IGREK Radom,

Marcin Sajgon - LUMBAGO Crew,

Łukasz Dulęba - BEATBOX.

Każdy z tancerzy na co dzień pasjonuje się różnym stylem tanecznym i dzięki temu połączeniu stworzyliśmy projekt oparty na wiedzy, doświadczeniu i przede wszystkim miłości do tańca.

 

 

Grupa Taneczna "Ogarnij"


Grupa taneczna założona w 2012 roku przez Sylwię Żołądkiewicz i Agnieszkę Kowalską. Zespół tworzą dziewczyny, ale przy okazji różnych projektów "użyteczni" są również mężczyźni. Ćwiczą głównie hip – hop, house i afro house oraz waacking, afro, Pantsula, taniec współczesny itd. Nie ma jednak dla nich rzeczy niemożliwych, ponieważ lubią taneczne wyzwania. Za przykład wszechstronności grupy może służyć ich działalność w Resursie. Grupa występowała tu podczas Uliczki Tradycji 2013 - w klimacie lat 20. i 30. XX w. zaprezntowała się w spektaklu kabaretowym "Resursa Miraż". Również wtedy dziewczyny prowadziły warsztaty charlestona. Podczas Fantastycznego Wieczoru w Resursie, "Ogarnij" pokazało niezapomniany show inspirowany kosmosem. Także w Resursie powstał taneczny teledysk Jakuba Mitka z wizualnymi cudeńkami autorstwa grupy. Choreografia niemal wszystkich występów powstaje dzięki Agnieszce Kowalskiej, Annie Jaworskiej i Sylwi Żołądkiewicz, która jest instruktorką grupy. Sylwia ukończyła Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach na kierunku taniec, szkoliła się na wielu kursach w Polsce i za granicą. Współpracuje z wieloma tancerzami i instytucjami kultury. Można śmiało powiedzieć, że taniec to jej życie. Jeśli nie boisz się, żeby i w twoim życiu taniec namieszał równie poważnie, przyjdź do Resursy.