A A A

R jak RADOM, R jak RÓŻNORODNOŚĆ

 

 

 

 

 

 

W piątek 4 grudnia w Galeria „Resursa” otworzyliśmy wystawę fotografii  Krzysztofa Andrzeja Ninarda i Pawła Putona zatytułowaną „R jak RADOM, R jak ROŻNORODNOŚĆ”. Ma  ona na celu ukazanie naszego miasta w bardzo różnorodnych (jak sama nazwa wskazuje) odsłonach z uwzględnieniem wielorakości imprez i zdarzeń kulturalnych, historycznych miejsc oraz artystycznych ujęć krajobrazowych.  Autorzy  ekspozycji chcieli w ten sposób zwrócić uwagę widza na atrakcyjność miejsca, w którym mieszkamy, podkreślić i wyeksponować jego walory, pokazać lokalny koloryt.

 

Pomysł ekspozycji narodził się z zainteresowań i pasji autorów.

 

Krzysztof Ninard pracuje w Centrum Informacji Turystycznej, jest autorem kilku artykułów poświęconych miastu, należy do Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia i do Lokalnej Organizacji Turystycznej Południowego Mazowsza. Od lat dziewięćdziesiątych zajmuje się fotografią dokumentalną, krajoznawczą i turystyczną.

 

Paweł Puton – Społeczny Opiekun Zabytków publikuje artykuły o historii i zabytkach Radomia, tworzy ich makiety. Jest członkiem Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia. Fotografią zajmuje się od 2005 roku.

 

Obecna wystawa jest pierwszą wspólną ekspozycją autorów. Czynna będzie do 4 stycznia 2010 roku.