A A A

Październikowe spektakle w Resursie Obywatelskiej

18 oraz 22 października uczniowie radomskich szkół średnich zobaczą dwa spektakle przygotowane przez młodych aktorów Teatru Poszukiwań, na co dzień kształcących swoje umiejętności w Resursie Obywatelskiej. 18 października (piątek) o godz. 12.00 na Scenie Widowiskowej naszego Ośrodka spektakl "Tak bym chciała…"; 22 października (wtorek) o godz. 12.00 - "Słony smak nieba i inne historie z życia wzięte". Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na spektakl 18 października. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zapraszamy do zapisywania grup zorganizowanych na przedstawienie 22 października.

 

18 października (piątek) o godz. 12.00 na Scenie Widowiskowej naszego Ośrodka spektakl "Tak bym chciała…"

60 minutowe przedstawienie wyreżyserował Włodzimierz Mancewicz, który stworzył scenariusz w oparciu o dwa wstrząsające teksty: Dziennik z łódzkiego getta Rywki Lipszyc i Dziennik Anne Frank. Niemcy dążą do całkowej eksterminacji Żydów, codzienne życie ukrywającej się Anne (w Amsterdamie) i zamkniętej w getcie Rywki jest walką o każdy kolejny dzień. W dziennikach dziewczęta piszą o otaczającej je ponurej rzeczywistości, ale też o swoich marzeniach, tęsknotach, typowych dla nastolatek rozterkach. Anne zmarła w obozie koncentracyjnym w Bergen – Belsen; Rywka doczekała wyzwolenia tego obozu, ale zmarła, wycieńczona, niedługo potem. Próbę odczytania dzienników podejmują młodzi aktorzy: Nadia Drabczyk i Julia Wójcik.

22 października (wtorek) o godz. 12.00 na Scenie Widowiskowej Resursy "Słony smak nieba i inne historie z życia wzięte"

Przedstawienie na podstawie tekstów Leszka Kołakowskiego ze zbioru " Klucz Niebieski" to filozoficzna interpretacja wybranych wątków biblijnych (historia Lota i historia Hioba) dokonana z właściwym dla Kołakowskiego humorem.

Reż. Katarzyna Sasal. Obsada: Kacper Jozopowicz, Tomasz Makuch, Marta Koperska, Patrycja Kowalczyk, Barbara Wólczyńska, Daria Daszewska, Kuba Jakubiak, Oliwia Przydatek, Mateusz Chrustowicz, Klaudia Markiewicz, Agata Wrona, Michał Wojciechowski, Julia Czyżewska, Paulina Nowak.

Spektakl prezentujemy w przeddzień urodzin Honorowego Obywatela Radomia Prof. Leszka Kołakowskiego. Wybitny filozof przyszedł na świat 23 października 1927 r. w Radomiu, w domu przy obecnej ul. Niedziałkowskiego. Przedstawienie poprzedzi krótki wykład Marcina Kępy o Profesorze i jego związkach z Radomiem.

Wykład wraz z przedstawieniem trwa ok. 45 min.

Na obydwa spektakle wstęp wolny. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy pod numerem telefonu 48 362 85 90.

Uwaga - na spektakl 18 października brak wolnych miejsc.