A A A

aktualności

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
w Radomiu.

 

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<


 

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Pustka"

  2020-05-05 15:00

   

  "Leżała spokojnie na nie pościelonym łóżku wsłuchując się w lamentacyjną muzykę brzmiącą ze słuchawek. Nie miała na nic siły. Czuła, jakby jednocześnie unosiła się i spadała. Spojrzała posępnym wzrokiem w stronę okna. Tylko na tyle było stać jej ulatujące z dnia na dzień siły." Opowiadanie "Pustka" dostępne jest TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Raport z zagrożonego Miasta"

  2020-05-05 14:56

   

  "To już druga godzina matematyki, piąta lekcja z kolei. Było nas około dwudziestu osób i niewielu chętnych do nauki. Tego dnia wszyscy są nieswojo poruszeni. Szmery stale przybierają na sile. Wyobraźcie sobie osiemnastolatków grających w głuchy telefon. I gdy ten złożony z dwóch słów szyfr dociera na koniec, klasę rozrywa pisk". Opowiadanie "Raport z zagrożonego Miasta" można przeczytać w TYM MIEJSCU.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Obietnica"

  2020-05-05 14:50

   

  "Rażące żółte światło dostało się do jego oczu drażniąc bardziej niż najostrzejszy ze sztyletów. Poczuł, jakby coś w nim pękło, jakby ktoś zmącił cały jego wyalienowany spokój, który właśnie legł w gruzach przez tę jedną strugę światła, która tak bardzo niszczyła lustro jego duszy." Opowiadanie "Obietnica" można przeczytać pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Dwa dni przed pojutrzem"

  2020-05-05 14:44

   

  "Otwieram oczy. Czoło oparte o zaparowane okno. Jak długo już jestem na nogach? Nie mam pojęcia. Czas zatrzymał się dla mnie dawno temu. Zupełnie jak cały świat." Opowiadanie "Dwa dni przed pojutrzem" dostępne jest TUTAJ.

 • Nie żyje Halina Szpilman

  2020-05-04 13:16

   

  Zmarła dr Halina Szpilman. Była córką przedwojennego prezydenta Radomia, Honorowego Obywatela naszego miasta - Józefa Grzecznarowskiego i żoną Władysława Szpilmana, którego wojenne losy uwiecznił w oscarowej produkcji pt. „Pianista” Roman Polański. CZYTAJ WIĘCEJ

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Dzień z życia mieszczanina"

  2020-05-04 10:56

   

  "- Dzień dobry Państwu. Witam na porannych wiadomościach. Wstajesz i wiesz już od szóstej rano. Dziś w programie: Szpital na Józefowie w dramatycznej sytuacji - dwie osoby zmarły, są kolejni zarażeni; liceum Kochanowskiego w podzięce medykom; jak radzić sobie z domową monotonią? Tylko u nas najświeższe informacje o koronawirusie w regionie i kraju. Zacznijmy od…" Opowiadanie "Dzień z życia mieszczanina" dostępne jest TUTAJ.

Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 51 Następna »