A A A

aktualności

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
w Radomiu.

 

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<


 

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Dama z gołębiem - modlitwa ateisty"

  2020-05-08 14:21

   

  "Obserwuję go od kilku dni.  Nie może już chodzić, ma mocno wykrzywioną głowę, zniekształcone, zdeformowane ciało. Nie wstydzi się, nie ucieka, nie chowa przed innymi. Pozwala do siebie podejść. On też mnie obserwuje. Robimy to od lat." Opowiadanie "Dama z gołębiem - modlitwa ateisty" można przeczytać pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Szczęście w nieszczęściu"

  2020-05-08 13:47

   

  "Puste szkoły, teatry, kina, kawiarnie, rynek miasta. Zaostrzenia wydane cywilom przez władzę państwa. Bezpieczeństwo nas wszystkich. Pełne szpitale, domy pogrzebowe. Wszystko wywołane przez falę. Nagłą falę wirusa. Jakby świat obrócił się o 180 stopni. Życie każdego nabrało innego biegu. Mówią, zostań w domu. Czy wszyscy zostaną? Raczej nie." Opowiadanie "Szczęśćie w nieszczęściu" można przeczytać TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Raport z zagrożonego Miasta" - WS

  2020-05-08 13:41

   

  Nie przypuszczałem, że właśnie w okresie kwarantanny, przygaszony koronawirusem, zdołam podnieść głowę, poddając się refleksji, napisać coś, co wskrzesi czas odległy o lat prawie dwadzieścia, kiedy mój kochany Radom toczyła inna zaraza, którą można nazwać przez duże „K”. - Opowiadanie "Raport z zagrożonego miasta" (WS) dostępne jesst TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Gdzie mieszka zaraza"

  2020-05-08 13:37

   

  "Nogi opięte ciasną spódniczką chodziły Grześkowi cały dzień po głowie. Zanim wyszedł z domu, patrzył w lustro chwilę dłużej niż zwykle. Najpierw zaczesał włosy na prawo, potem na lewo, a potem znowu na prawo. Założył białą koszulkę od matki, niby elegancką, ale w granicach normy." Opowiadanie "Gdzie mieszka zaraza" można przeczytać TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Opowiadanie"

  2020-05-08 13:29

   

  "To wszystko, co się teraz wokół nas dzieje, kiedy nas ten koronawirus dziesiątkuje i nie jest to obojętne wcale, że niektórym ludziom już nerwy puszczają od tego przymusowego siedzenia w domu chyba. I ja nie wytrzymałem – w wieku 70-ciu lat, co je skończyłem w listopadzie, a właśnie teraz w tym złym czasie udaru mózgu jeszcze jak na złość dostałem." Opowiadanie dostępne jest w całości POD TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Raport z zagrożonego Miasta" - ENTASIS

  2020-05-08 10:55

   

  Dawno temu potężny władca zabronił podróżnemu opowiadać o tym, co zobaczył w swojej wędrówce za Wielkim Murem. O królestwie Baktrii. Osadził nieszczęsnego w wysokiej wieży, a gdy po latach, kiedy już wiadomość o istnieniu świata za Wielkim Murem się potwierdziła, długoletni samotnik, uwolniony ze swego więzienia, powtarzał tylko jedno zdanie: „Nie ma królestwa Baktrii!”. - Opowiadanie "Raport z zagrożonego Miasta" (ENTASIS) można przeczytać TUTAJ.

Strony: « Poprzednia 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 51 Następna »