lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • 15 sierpnia widowisko

  2015-08-15 14:00

  Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”,

  Muzeum Wsi Radomskiej, ZHP–Hufiec Radom Miasto,

  Wytwórnia Filmów i Widowisk Historycznych VIS

  zapraszają 15 sierpnia do skansenu na Letni Kurs Historii.

  Obchody Święta Wojska Polskiego rozpocznie, tradycyjnie, msza św. w kościele garnizonowym

  o godz. 12.  W skansenie spotykamy się o godz. 14.

  W programie:

  14.00 - otwarcie wystawy okolicznościowej prezentującej plakaty i odezwy z epoki

  14.15 - promocja książki „Twierdzą nam będzie każdy próg! Społeczeństwo Ziemi Radomskiej wobec wojny 1920 roku” autorstwa Sebastiana Piątkowskiego i Przemysława Bednarczyka

  15.00 - „ Bitwa Warszawska 1920”, widowisko batalistyczne; (udział ponad 100 rekonstruktorów), scenariusz i prowadzenie: Przemysław Bednarczyk

  16.00 „Naszych dziadków zabawy w wojsko” (zabawa dla dzieci z wykorzystaniem zabawek z epoki)

  17.00 „Hej dziewczęta  w górę kiecki…”  (potańcówka wiejska z udziałem Zespołu Artystyczno-Historycznego VIS)

  Miłośników fotografii zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu: „Jak z obrazów Kossaka”.

  Wstęp na teren muzeum jest biletowany, informacje o cenach biletów na stronie muzeum.  

   

  Patronat honorowy nad wydarzeniami sprawują:

  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

  Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik

  Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski

  Dowódca Garnizonu Radom płk Adam Ziółkowski   

   

 • Resursa śpiewa

  2015-07-13 10:52

  Grupa wokalna z Resursy Obywatelskiej zaprezentowała się na scenie przy fontannach. Nie straszne nam było ani zimno, ani deszcz ani chwilowa przerwa w dostawie prądu.

  Zabrzmiały polskie i zagraniczne przeboje muzyki rozrywkowej, a ci którzy zdecydowali się spędzić się ten wieczór z nami, bawili się wyśmienicie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >>>

 • Premiery w Resursie

  2015-06-26 18:00

  26 czerwca o godz. 18.00 w Resursie Obywatelskiej odbyły się  premiery
  spektaklu "Łysa śpiewaczka" w reż. Marcina Fortuny, w wykonaniu Teatru Resursa oraz projektu tanecznego "Kosmos" w choreografii Sylwi Żołądkewicz, Anny Prygiel i Agnieszki Kowalskiej. Jako support "Freaky", wystąpiła młodzieżowa grupa taneczna z Resursy. 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć   >>>

   

 • Minister dla Resursy

  2015-06-10 14:20

  Nasza placówka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Modernizacja Sceny Głównej Resursy Obywatelskiej w Radomiu”. Prace będą realizowane w ramach programu „Rozwój infrastruktury/infrastruktura domów kultury”.   >>>>

  Scena, jak nowa, gotowa będzie na jesieni. Już teraz zapraszamy na premiery naszych teatrów. Teatr Poszukiwań pracuje, z okazji roku Jana Długosza, nad jego kronikami, a Teatr Resursa nad spektaklem poetyckim opartym na tekstach radomskich twórców.   

   

 • REMONT

  2015-06-09 13:34

  Od dawna zapowiadany remont Resursy Obywatelskiej właśnie się rozpoczął.

  Informujemy, że wszelkie imprezy, które są organizowane przez Resursę Obywatelską w najbliższym czasie, odbędą się zgodnie z planem.

  Prosimy jednak naszych gości o szczególną uwagę oraz przepraszamy za wszelkie niedogodności. Pierwszą z nich może być niedostępność naszego parkingu dla wszystkich zainteresowanych. Jeśli zaistnieje konieczność przesunięcia lub jakiejkolwiek zmiany w naszych planach, postaramy się uprzedzić o tym Państwa za pośrednictwem mediów oraz naszej strony internetowej, do czytania której zachęcamy!  

  więcej informacji i galeria zdjęć >>>

 • ANIMA URBIS – DUSZA MIASTA - A.D. 2015

  2015-06-08 20:00

  20 czerwca, w sobotni wieczór, po raz piąty Resursa Obywatelska zaprosiła radomian do przeżycia elektryzującej, nocnej przygody. Od godziny 20.00 zgłębialiśmy historyczne tajemnice radomskiego Zamłynia.

  Nasza fantastyczna podróż rozpoczęła się  w parku Stary Ogród a zakończyła dobrze po północy, kiedy na cmentarzu ewangelickim przy ulicy Kieleckiej poznawaliśmy duchy twórców radomskiego przemysłu. "Anima Urbis - Dusza Miasta" to nocne odkrywanie dziejów Radomia w ramach wędrówki po różnych jego zakątkach. W każdym z odwiedzanych przez nas miejsc, oprócz przypomnienia jego historii, proponujemy różne atrakcje muzyczne, teatralne, filmowe, a także kulinarne. Wszystko to w ramach naszej magicznej imprezy, która zdążyła już sobie zjednać całkiem spore grono sympatyków.Nie przesadzając ze skromnością, miło nam poinformować, że wiele osób uważa to wydarzenie kulturalne za jedno z absolutnie najlepszych, w jakich mieli przyjemność uczestniczyć.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, patronom i sponsorom. No i - przede wszystkim - naszym wspaniały Gościom!

  RELACJA FILMOWA >>>>

  GALERIA ZDJĘĆ  >>>> 

  Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ