Przed nami pierwszy w nowym sezonie koncert z cyklu Resursa Music Drive. 25 listopada o godz. 19 na naszej scenie zagrają radomskie formacje metalowe: Betun, Morr oraz Rapto Łapto.

Betun to zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę metalową. Grupa występowała podczas takich wydarzeń, jak Rock Letnisko, Muzyczne Kaziki czy Resursa Music Drive. Dzięki zróżnicowaniu w stylach muzycznych członków, utwory powinny spodobać się zarówno starym weteranom muzyki metalowej, jak i młodszym odkrywcom tego gatunku. Na początku 2022 roku grupa Betun świętowała w Resursie swoje 5. urodziny.

Tego wieczora w Resursie pojawi się też zespół MORR, który od początku swojej działalności (przełom 99-00) tworzył muzykę metalową – zaczynając od klasycznego heavy metalu, poprzez melodyjny fiński, progresywne granie i kończąc w tym momencie na thrash metalowym uderzeniu. Przez zespół przewinęło się wielu muzyków dzięki, którym w zespole była różnorodność twórcza i bujna kolorystyka muzyczna głównie w ciemnych odcieniach.

Skład grupy: Daniel Klimczak – gitara, wokal, Marcin Rzeczycki – perkusja, Bernard Dolega – gitara i Ernest Płaskociński – bas.

Z kolei Rapto Łapto to muzyczny ukłon w stronę lat 90. W muzyce zespołu jest wiele odwołań do ekip takich jak Flapjack, Illusion, Pantera. Na koncie mają jedną płytę zatytułowaną „Bardzo fajnie”. Na koncertach Rapto Łapto stawiają na energię i zabawę, jak sami mówią: r’n’r to nie rurki z kremem. Rapto Łapto tworzą: Redzio – rap, Tymon – bębny, Miły – gitara oraz Fred – bas.

Bilety na koncert dostępne są online TUTAJ, w kasie Resursy Obywatelskiej od poniedziałku do piątku (godz. 10.00-16.00) oraz bezpośrednio przed wydarzeniem.


Resursa Music Drive to cykl koncertów, który wystartował w Resursie w ubiegłym roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Tak o wydarzeniach pisał Serwacy z Nocnej Zmiany Rocka Radia Radom:


O cyklu dowiecie się także z poniższego filmu: