Zapraszamy na warsztaty edukacyjne, skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Program zajęć dostosowany do wieku uczestników. Warsztaty odbywają się w „Resursie Obywatelskiej”.

Rezerwacja terminu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 48 362 85 90, 48 362 42 63. Zapisy przyjmujemy także w sekretariacie Resursy, Radom, ul. Malczewskiego 16.

Oferta warsztatów edukacyjnych:


  1. POZNAJ SWOJE KORZENIE – WARSZTATY TWORZENIA DRZEWA GENEALOGICZNEGO

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, czym jest genealogia, omówimy jej źródła, dowiemy się, do jakich pamiątek należy sięgnąć podczas wykonywania drzewa genealogicznego. Na koniec uczestnicy warsztatów wykonają własne drzewa genealogiczne.

Czas trwania lekcji: ok. 45 min.

Koszt: 15 zł od osoby


  1. KREATYWNE WARSZTATY FILMOWE

Z pewnością wielu z Was robi zdjęcia telefonem, nagrywa krótkie filmiki z życia kolegów i koleżanek, bawiąc się przy tym świetnie. Każde z urządzeń, z którymi macie do czynienia: smartfon, aparat fotograficzny czy kamera nadaje się do tworzenia filmów, czyli opowiadania świata własnymi słowami, świata własnych emocji, spraw, tego, co Was dotyczy i interesuje. Na proponowanych przez Resursę warsztatach, nauczymy Was w jaki sposób opisywać świat przy pomocy telefonu komórkowego i innych dostępnych urządzeń rejestrujących. Na zajęciach praktycznych poznacie tajniki pracy w zespole, poszczególne zadania osób tworzących ekipę filmową, terminologię stosowaną przy pracy w filmie, poznacie etapy powstawania scenariusza, drogi inspiracji i poszukiwania tematu.

Warsztaty trwają 2 godziny, wymagają od uczestników zaangażowania. Stanowią dobry początek rozwoju pasji filmowych

Koszt: 25 zł od osoby

Grupy do 30 osób.