WIRTUALNA GALERIA SZTUK PLASTYCZNYCH została otwarta w kwietniu 2020 r. dla wszystkich uzdolnionych plastycznie twórców, którzy – choć w okresie pandemii pozostają w domu – wciąż realizują się artystycznie.

Powołując do życia naszą Galerię chcieliśmy wyjść naprzeciw osobom, które chciałyby podzielić się z nami efektami swojej pracy. Zaprosiliśmy do siebie zarówno tych, którzy mają już za sobą twórcze doświadczenia, jak i początkujących – prace realizowane są w dowolnych technikach artystycznych.


KURATOR GALERII: ELŻBIETA RACZKOWSKA

Elżbieta Raczkowska ukończyła Państwowe Technikum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Uprawiała malarstwo i rysunek. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych (Poznań, Radom, Rzeszów, Tarnobrzeg) i udział w wielu wystawach zbiorowych.

Obecnie zajmuje się głównie wystawiennictwem. Inicjatorka powstania Galerii „Resursa” i długoletnia kuratorka eksponowanych w niej wystaw plastycznych, fotograficznych i dokumentalnych oraz twórczości osób niepełnosprawnych. Trudni się również projektowaniem i opracowaniem graficznym folderów, plakatów, katalogów, tablic pamiątkowych, ilustracji książkowych, pisaniem tekstów o sztuce oraz scenografią okolicznościową i kostiumem teatralnym.

WARUNKI FUNKCJONOWANIA GALERII


Zapraszamy do oglądania wystawy:

Ignacy Pałka – Radom, ul. Lekarska, olej, płótno
Ignacy Pałka – Radom, Na ulicy Reja, olej, płótno