bajkowe niedziele okna

Najbliższa Bajkowa niedziela w „Resursie” będzie wyjątkowa, bo odbędzie się w ramach Radomskiego Festiwalu Filozofii „Okna”. W niedzielę, 30 maja o godz. 11.00 zapraszamy dzieci i rodziców na spektakl teatralny Katarzyny Jackowskiej-Enemuo „O słoniu i innych sprawach nieoczywistych”.

Na scenie obejrzymy adaptacje baśni z Indii, Chin i prerii, z mnóstwem żywej muzyki. Czy wszyscy wiemy, jak wygląda słoń? Na pewno? To się jeszcze okaże. Zapraszamy w podróż do krainy opowieści, w której nic nie jest oczywiste. Poznamy tam pewnego chłopca, który umiał rozmawiać z wiatrem. I przesympatycznego, wąsatego hodowcę papryki. No i oczywiście spotkamy Słonia.

Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolog kultury, muzykantka i opowiadaczka historii. Zajmuje się działaniami na rzecz dialogu międzykulturowego, jest autorką kilku projektów dotyczących edukacji kulturowej i dialogu międzykulturowego (m.in. „Zebra” w 2008, „Świat mieszka w Warszawie” w 2010, „Opowiedz Sąsiedzie” w 2012).

Bilety na spektakl kosztują 10 zł. Dodatkowo w niedzielę o godz. 14.00 na dziedzińcu „Resursy” rozpocznie się druga część otwartych warsztatów i pikniku filozoficznego „Agora na Placu Zabaw” (na pierwsze spotkanie zapraszamy z kolei w sobotę o godz. 11.00). W programie m. in. malowanie toreb i zdobienie techniką decoupage zakładek do książek. Prowadzenie: Ewelina Czyżewska, Weronika Świtkowska.

Przypominamy także o zapisach na warsztaty filozoficzne. Informacje o zapisach: TUTAJ.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU