29 maja (sobota) „Resursa” zaprosi na kreatywne warsztaty filozoficzne dla dzieci (godz. 12.00-13.30) oraz dla rodzin z dziećmi (15.00-16.30). Tematem warsztatów będzie poszukiwanie sensu życia oraz tematy związane z relacją człowiek-środowisko. Zgłoszenia przyjmowane są od 24 maja do 28 maja (do godz. 16.00) pod numerami telefonu: 48 36 242 63 i 48 362 85 90 oraz mailowo: resursa@resursa.radom.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Tych, którzy nie zdążą się zapisać, zapraszamy na otwarte warsztaty i rodzinny piknik filozoficzny „Agora na Placu Zabaw”, które odbędą się na dziedzińcu „Resursy” w sobotę, 29 maja w godz. 11.00-14.00 i w niedzielę, 30 maja w godz. 14.00-17.00. W razie niepogody zajęcia odbędą się w budynku „Resursy”.

Harmonogram zajęć:

godz. 12.00-13.30 (Sala Baletowa „Resursy Obywatelskiej”)

– „Serce czy rozum. Czym kierować się w życiu?” – warsztaty Pracowni Filozoficznej „Eureka” dla dzieci

Fragment Sensu życia Lotty Olson, zainspiruje uczestników do podjęcia dyskusji o tym, czym kierować się w życiu, sercem czy rozumem, i dlaczego. Jak te wybory mogą wpływać na nasze życie? Co oznacza dla nas serce, a co rozum? Dlaczego wybieramy serce lub rozum, a może kierujemy się zarówno jednym jak i drugim w zależności od sytuacji?

Prowadzenie: Joanna Imienowska

Godz. 15.00-16.30 (Sala Kameralna „Resursy Obywatelskiej”)

– „W ogrodzie filozofii” – rodzinne warsztaty Fundacji na Rzecz Kultury „Walizka”

Warsztaty rozpoczną się od wysłuchania opowieści poruszających tematy związane z relacją człowiek – środowisko. Będą to dwa mity z krajów afrykańskich oraz opowieść filozoficzna. Następnie uczestnicy w zespołach rodzinnych przygotują pracę plastyczną, w której przedstawią relacje człowiek-natura tak, jak chcieliby, żeby one wyglądały. W kolejnym ćwiczeniu każda z rodzin wylosuje obrazek przedstawiający jakąś istotę żywą lub element przyrody: drzewo, kamień, zająca, ćmę. Następnie stworzy opowieść, baśń, historię, w której wylosowana istota, miejsce, obiekt będzie opowiadać o ludziach. Na koniec każda z rodzin zaprezentuje swoją historię mając do dyspozycji proste instrumenty.

Prowadzenie: Joanna Sarnecka