W fotoplastykonie znajdującym się w parku im. Tadeusza Kościuszki można już podziwiać naszą nową wystawę. To galeria zdjęć z radomskiej „Tytoniówki”, która w tym roku świętuje 100-lecie istnienia.

Ekspozycja przygotowana została z okazji 100-lecia radomskiej „Tytoniówki”, początkowo funkcjonującej jako fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego, później jako Zakłady Przemysłu Tytoniowego, dziś pod nazwą Imperial Tobacco Manufacturing Polska S.A.

W fotoplastykonie prezentujemy 25 fotografii. Od tych archiwalnych, ukazujących budowany zakład, przez zdjęcia z PRLu, prezentujące wnętrze zakładu oraz jego pracowników, na współczesnych widokach fabryki kończąc. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Archiwum Państwowego w Radomiu, biblioteki cyfrowej „Polona” oraz Resursy Obywatelskiej.

Wystawa jest efektem szerszej współpracy „Resursy” z Imperial Tobacco, która jak dotąd zaowocowała udostępnieniem do zwiedzenia fabryki uczestnikom imprezy pn. „Anima Urbis” oraz zaprezentowaniem we wnętrzach ośrodka, podczas Nocy Muzeów, ekspozycji prezentującej historię „Tytoniówki”.