W najbliższy czwartek, 15 lutego o godz. 18.00 w Galerii Resursa odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Tuźnik-Poprawskiej „Wiejskie klimaty”. Będzie można zobaczyć wyjątkowe fotografie.

Myśl o wsi sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat ewoluuje wraz z postępem. Do tej pory jednak utrzymały się widoki charakterystyczne dla terenów oddalonych od zgiełku miast. To przede wszystkim przyroda, której próżno szukać przy miejskim trawniku czy zwierzęta, które nie potrafią żyć w gęstwinie betonowych uliczek. Wiele z tych gatunków pamiętamy z dzieciństwa, ale czy znamy ich pochodzenie i prawdziwe nazwy?

– Na wystawie zobaczymy jedenaście gatunków roślin i dziewiętnaście gatunków zwierząt, które na co dzień można spotkać na wsi. Pojawi się także niecodzienny na takich terenach obraz zamku. Czy mlecz i mniszek to ta sama roślina? Skąd pochodzą nazwy „dzielżan” czy zamku w Pieskowej Skale? Na te pytania poszukamy odpowiedzi na wystawie pt. Wiejskie klimaty – mówi Przemysław Zieliński, kurator ekspozycji.

Joanna Tuźnik-Poprawska to mieszkanka Radomia. Jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz grup literackich Tygiel i Recenzenci Resursy. Fotografie eksponowała na kilku wystawach zbiorowych oraz jednej indywidualnej. Jest autorką zdjęcia na okładce książki „Nieoczywista przynależność” oraz pięciu wywiadów w niej umieszczonych, a także laureatką regionalnych i ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Jej wiersze znalazły się w tomiku poezji amatorskiej i kilku antologiach, a dwa reportaże w tomie wydanym jako pokłosie warsztatów literackich i filmowych. Interesuje się przede wszystkim fotografią, literaturą, baloniarstwem i kinem.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 
 
BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO. OBSERWUJ NASZĄ STRONĘ: