W najbliższy piątek, 11 marca o godz. 18:00, w Resursie Obywatelskiej będzie można zobaczyć spektakl Teatru Resursa „Kartoteka” wg Tadeusza Różewicza.

Rok Różewiczowski zachęcił Teatr Resursa do sięgnięcia po sztandarowy dramat Różewicza, który jednocześnie nawiązuje do pierwszej premiery teatru: „Diabłów” – dramatu Sebastiana Równego.

Czy „Kartoteka” jest aktualna? W Roku Różewicza patrzymy na słynny dramat na nowo. Nasz Bohater nie przeżył wojny. Ma za sobą doświadczenie PRL-u, stanu wojennego, transformacji i COVID-u. Czy w roku 1960, czy w 2021 roku Bohater podobnie rozlicza się ze swoją przeszłością. Ma dużo czasu, jest niedziela rano, leży w łóżku i patrzy w sufit. Odwiedzają go postacie z przeszłości: Matka, Ojciec, Żona, Sekretarka, Kochanki, Wujek. Przez jego pokój maszerują tłumy. Zadają pytania. Bohater próbuje odpowiedzieć na wszystkie. Czy uda mu się odpowiedzieć pozytywnie i żyć dalej? Przekonajcie się sami. Na scenie można zobaczyć cały 15-osobowy zespół Teatru Resursa, który od 10 lat występuje w Radomiu i w całej Polsce.

Bilety na spektakl kosztują 10 zł. Wejściówki dostępne w kasie Resursy oraz online TUTAJ.