Do 25 lutego br. czekamy na Państwa zgłoszenia do IX Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu oraz – UWAGA! – I Małego Testu Wiedzy o Radomiu – dla rodzin. Testy odbędą się w niedzielę, 6 marca.

IX Wielki Test Wiedzy o Radomiu

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od 2014 r. stanowi stały i rozpoznawalny element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. Test od początku swego istnienia ma wymiar charytatywny – zwycięska drużyna ma honor przekazać pewną kwotę na rzecz wybranej przez nas instytucji. Tak też się stanie w tym roku. Sponsorem nagrody w tegorocznym Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu jest firma TOLEN.pl.

Ale Wielki Test Wiedzy o Radomiu spełnia także inne, nie mniej ważne zadanie – edukację w zakresie szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. A wszystko w atrakcyjnej formie zabawy, podczas której na równi z wiedzą liczy się odrobina szczęścia. Test składa się z czterech rund, po 10 pytań każda. Prawidłową odpowiedź na każde pytanie należy wskazać spośród czterech wariantów. Od początku w Wielkim Teście Wiedzy brały udział przede wszystkim drużyny reprezentujące różne instytucje, urzędy, stowarzyszenia, czy władze miasta – chcemy aby tak pozostało, ale zarazem w tym roku pragniemy po raz pierwszy zorganizować Mały Test Wiedzy o Radomiu.

Termin: 6 marca, godz. 16:00.


I Mały Test Wiedzy o Radomiu

Dedykujemy go rodzinom z dziećmi i chcemy, aby w atmosferze dobrej zabawy zmierzyły się z nieco innym zakresem wiedzy o naszym mieście – tym związanym z funkcjonowaniem rodzin w mieście, atrakcji z których mogą korzystać, ale też problemów, jakie napotykają w swej codzienności. Mamy nadzieję, że ta forma zabawy na stałe wpisze się w Kaziki i radomskie rodziny podejmą wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy o naszym mieście w nieco innym wymiarze, niż dotychczasowa formuła Wielkiego Testu. Dla rodzin przygotowaliśmy trzy rundy po 10 pytań – każde z trzema wariantami odpowiedzi. Dla najlepszych drużyn przewidujemy cenne nagrody – zwycięska rodzina otrzyma nagrodę finansową o wartości 500 zł – bon na zakupy w radomskim sklepie „Raffaello” mieszczącym się przy ul. Mickiewicza 5. Za tę kwotę będzie można nabyć m.in. ekologiczne farby oraz interesujące materiały służące do wykańczania i dekoracji wnętrz mieszkania.


Termin: 6 marca, godz. 13:00.


Serdecznie zachęcamy do przesyłania zgłoszeń do obu Testów. Powinno ono zawierać nazwę drużyny, personalia osób ją tworzących oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. Drużyny chcące wziąć udział w Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu muszą być trzyosobowe. Te pragnące zabawić się z nami podczas Małego Testu wiedzy o Radomiu mogą być maksymalnie czteroosobowe (mogą je tworzyć dziadkowie, rodzice i dzieci w wieku 5-18 lat).

Regulaminy Wielkiego i Małego Testu Wiedzy o Radomiu:

Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 lutego pod adresem: zgloszenia@resursa.radom.pl

UWAGA! Liczba miejsc w obu Testach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy więc z nimi nie zwlekać!

Na wszelkie pytania związane z oboma Testami odpowiedzi udziela Pracownik Resursy Paweł Puton: pawel.puton@resursa.radom.pl


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ WIELKIEGO TESTU WIEDZY O RADOMIU 2021