Przed nami kolejne filmowe emocje w Resursie Obywatelskiej. W grudniu w ramach cyklu „Poza Kadrem” pokażemy jeden z głośniejszych filmów tego roku – nagrodzone Oscarem „Minari”. Na seans zapraszamy w czwartek, 16 grudnia o godz. 18.00.

Produkcja przedstawia losy mieszkającej w Stanach Zjednoczonych koreańskiej rodziny. W poszukiwaniu lepszego życia bohaterowie przenoszą się do Arkansas. Głowa rodziny, Jacob, postanawia założyć farmę i utrzymać bliskich z pracy własnych rąk. Niestety jego żona i dzieci nie są zadowolone z przeprowadzki. Tymczasem do rodziny dołącza babcia z Korei. Warto dodać, że film otrzymał w tym roku wiele prestiżowych nagród, m.in. Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego oraz Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Yuh-Jung Youn stała się pierwsza koreańską aktorką, która otrzymała statuetkę.

– To sentymentalno-nostalgiczny zapis pewnej epoki, po części autobiograficzna opowieść, może właśnie dzięki temu tak autentyczna i szczera. To w końcu intensywnie amerykański i często naiwny film, który, choć skupia się na koreańskich imigrantach, jest przede wszystkim filmem uniwersalnym. Rewolucji i powiewu oryginalności tu nie ma, ale też i nie miało być. To prosty film dla każdego – ukoi serce, rozluźni głowę, ociepli myśli, pozwoli chwilę pogonić za nieuchwytnym marzeniem, da odpocząć.” – z recenzji Magdy Przepiórki na portalu Głos Kultury.

Bilety: 10 zł. Wejściówki dostępne w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online TUTAJ.

Filmowe Spotkania w Resursie „Poza Kadrem” odbywać się będą w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.


PATRONI MEDIALNI PROJEKTU „POZA KADREM”