Podczas tegorocznego Festiwalu Okna swoją premierę będzie miał nowy spektakl Teatru Resursa – „Małecki szczeka”. Na pokaz zapraszamy 10 czerwca o godz. 18.00.

Tekst „Małecki szczeka” powstał na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022 specjalnie na potrzeby Teatru Resursa. Jest na poły publicystyczną, na poły metaforyczną próbą zdiagnozowania granic wolności jednostki na tle wydarzeń i zmian społeczno-politycznych, zachodzących w Polsce i na świecie w ostatnim czasie. Reżyseria – Robert Stępniewski.

Sebastian Równy (ur. w 1974 r. w Krakowie) – przez większość życia mieszka w Radomiu, ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako dziennikarz, redaktor, copywriter, nauczyciel, ostatnio – urzędnik zajmujący się radomską kulturą. Autor kilkuset felietonów i kilkudziesięciu opowiadań, które ukazywały się głównie w radomskich mediach („Miesięcznik Prowincjonalny”, „7 Dni”, „Słowo Ludu”, „Passa Radomska”, „Modelina”, cozadzien.pl). Jedno z nich – „Boguś” – zdobyło Grand Prix VI edycji Konkursu Literackiego Uniwersytetu Gdańskiego na Prozę. Napisał też kilka utworów na scenę (m.in. „Noc żywych trupów”, „Diabły”, „Tego nie ma w tekście!”, „Straszna Marysia”). Większość z nich była nagradzana na ogólnopolskich konkursach dramaturgicznych, wszystkie były wystawiane przez teatry amatorskie w Polsce i nie tylko.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM FESTIWALU OKNA 2022


Zadanie zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.