agnieszka kołakowska

Dobiegła końca tegoroczna edycja Radomskiego Festiwalu Filozofii „Okna” im. prof. Leszka Kołakowskiego. W tym roku wyjątkowo nie mogła być z nami córka profesora, Agnieszka Kołakowska. Ale dla wszystkich uczestników pierwszego wydarzenia „Okien”, czyli debaty połączonej z wręczeniem nagród im. Leszka Kołakowskiego i Gminy Miasta Radomia, przysłała kilka słów:

Moi drodzy,

Bardzo żałuję, że nie mogę w tym roku osobiście wszystkich powitać i pogratulować laureatom Olimpiady, ani uczestniczyć w debacie podczas kolejnej edycji radomskiego festiwalu filozofii imienia Leszka Kołakowskiego.

Bardzo serdecznie witam Pana Prezydenta oraz Panów Dyrektorów i wszystkich uczniów z liceów im. Marii Konopnickiej i Jana Kochanowskiego. Mam nadzieję, że uda nam się zobaczyć w następnym roku. Bardzo już się stęskniłam za Radomiem.

Witam też bardzo serdecznie wszystkich tu obecnych laureatów Olimpiady, w szczególności panią Bakuniak, zeszłoroczną laureatkę nagrody za esej, jak i tegoroczną laureatkę – panią Najmrocką.

I oczywiście bardzo dziękuję radomskiej Resursie i wszystkim jej pracownikom za tak sprawną, optymistyczną i pełną determinacji organizację festiwalu w obliczu pandemii.

A skoro to nie są Oscary, nie będę już więcej dziękować, życząc ciekawej i owocnej debaty i dużo, dużo zdrowia.

Agnieszka Kołakowska