W tym roku największy festyn historyczny w Radomiu przebiegnie pod hasłem „Na progu wolności”. Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, XV edycja „Uliczki Tradycji”. Zapraszamy do Resursy już w dniach 10-11 września.

Radomianie i wszyscy goście z zewnątrz, którzy w ten weekend odwiedzą Resursę i jej najbliższą okolicę tym razem przeniosą się do lat I wojny światowej, a konkretnie do okresu pomiędzy 1915 a 1918 rokiem.

To niewątpliwie trudny czas w dziejach miasta – lata wojny, ale dla Radomia moment ostatecznego wycofania się Rosjan i dużo łagodniejsza austriacka okupacja miasta. Przyniosła ona oznaki powolnego „budzenia się” do niepodległości, w tym organizowania się grup formalnych (działających na niwie politycznej, gospodarczej i społecznej) czy tworzenia instytucji (np. Komisja Szkolna Ziemi Radomskiej).

Wspomniane lata – jak się okazuje – były także dla mieszkańców miasta okresem, w którym… chcieli się bawić, korzystali więc chętnie z różnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. I takiego klimatu podczas festynu Resursy też oczywiście nie zabraknie!

Jubileuszowa „Uliczka Tradycji” odbędzie się w dniach 10-11 września. Szykujemy dla Was moc atrakcji, dzięki którym udamy się w fascynującą podróż w czasie, przenosząc się do drugiej dekady XX wieku. Szczegóły ogłosimy już wkrótce, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzania naszej strony i mediów społecznościowych, gdzie systematycznie będziemy zdradzać kolejne punkty tegorocznego programu. Już teraz gwarantujemy jednak, że podczas „Uliczki Tradycji” nie zabraknie barwnych występów artystycznych, tematycznych warsztatów, rekonstrukcji historycznych, a przede wszystkim wspaniałej atmosfery i klimatu dawnych lat, które stanowią największą siłę naszego wydarzenia.


Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie objęte patronatem honorowym:
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego
Przewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu Kingi Bogusz


uliczka tradycji