Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczne “Kaziki”, czyli święto patrona Radomia ? św. Kazimierza Królewicza ? częściowo odbędą się on-line. Nie rezygnujemy jednak całkowicie z bezpośredniego kontaktu z radomianami.

Respektując obowiązujące obostrzenia sanitarne zapraszamy, szczególnie młodych mieszkańców Radomia, do udziału w rodzinnej grze miejskiej “Klucz królewicza Kazimierza”, która odbędzie się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Po raz kolejny zostaną wręczone Nagroda im. Św. Kazimierza? i Nagroda Muzycznych Kazików. Ponadto specjalnie na “Kaziki” organizatorzy przygotowali grę planszową dla dzieci ?Klucze Świętego Kazimierza? i kolorowankę dla maluchów ?Legenda o powstaniu Radomia?, które będą nagrodami za udział w grze miejskiej.

Wszystkie wydarzenie on-line dostępne będą na Facebooku i YouTubie “Resursy Obywatelskiej”.

PROGRAM:

4 marca (czwartek)

5 marca (piątek)

6 marca (sobota)

7 marca (niedziela)

  • godz. 12.00 ? “Klucz królewicza Kazimierza” – rodzinna gra miejska (start: skwer Unii Wileńsko-Radomskiej)
  • godz. 15.00 ? Wielki Test Wiedzy o Radomiu oraz wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza (dodatkowo: relacja on-line na stronie internetowej telewizji ZEBRRA)

WIELKI TEST WIEDZY O RADOMIU ? w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną ósma edycja testu odbędzie się na nieco innych zasadach. W reżimie sanitarnym wystartuje mniej drużyn niż zwykle (maksymalnie 10 trzyosobowych ekip). Każda z czterech rund zostanie skrócona do 10 pytań (pierwotnie było 15). Wydarzenie realizowane będzie bez udziału publiczności. Po rywalizacji wręczona zostanie Nagroda, wszyscy Nominowani będą poproszeni na scenę. Natomiast wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć bezpośrednią transmisję z Testu i wręczenia Nagrody na stronie internetowej ZEBRRA.TV oraz na FB i kanale YouTube “Resursy Obywatelskiej”.

MUZYCZNE KAZIKI ? tegoroczny konkurs, ze względu na pandemię, również będzie miał niecodzienny przebieg. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć relację z posiedzenia Jury, podczas którego zostaną zaprezentowane wybrane do konkursu podmioty (zespoły i soliści). Warto przypomnieć, że bieżąca edycja różni się też regulaminowo od poprzednich ? wymogiem udziału w konkursie był autorski utwór. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Muzycznych Kazików (1000 PLN) i zostanie zaproszony do udziału w planowanym przez “Resursę” letnim przeglądzie Radomskiej Sceny Muzycznej.

Skład Jury:

  • Jerzy Skwarek ? muzyk, zastępca dyrektora ds. artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury “Amfiteatr” w Radomiu
  • Grzegorz Kowalczyk ? gitarzysta zespołu “Lustro”
  • Michał “Sigurd” Tarnowski ? dziennikarz Radomskiej Grupy Mediowej
  • Michał Biernacki (sekretarz bez prawa głosu) ? instruktor ds. muzycznych w “Resursie Obywatelskiej”

OKSANA JUDAKOVA – urodziła się w 1972 roku w górach Ałtaj na Syberii, a wychowała na Litwie. W 2003 roku uzyskała tytuł Licencjata Sztuk Pięknych na Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka zajmuje się grafiką warsztatową, projektowaniem graficznym (MAC lub PC) ilustracją encyklopedyczną, fotografią artystyczną oraz projektowaniem i produkcją biżuterii.

Partnerzy: Cech Piekarzy w Radomiu, Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu.