Zapraszamy na Gwiazdkę w Resursie! To familijne wydarzenie pachnące imbirem i pomarańczami. Dla każdego coś świątecznego.

O godz. 11:00 zapraszamy na projekcję filmu „Magiczne Święta Ewy”. Po pokazie odbędzie się świąteczny mini koncert kwintetu dętego Wah Wah Brass, a następnie warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. Film przeznaczony jest dla dzieci od 6 lat. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Resursy i online TUTAJ.

O filmie: Ewa ze względu na nieprzewidziane sploty okoliczności musi spędzić szkolną przerwę świąteczną na tajemniczej farmie położonej z dala od miasta. Gdy tam dociera nie wie jeszcze, że to właśnie ona będzie musiała ocalić pobliski stary las przed wycinką planowaną przez chciwego zarządcę. Ponadto jej przyjazd w niespodziewany sposób pomoże parze młodych ludzi odnaleźć miłość, a samej Ewie uda się odkryć największą rodzinną tajemnicę. A wszystko to dzieje się w przepięknej, zimowej scenerii Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie o godz. 14.00 odbędzie się spektakl Teatru TAK „Co się stało z Mikołajem?”. Po spektaklu odbędzie się świąteczny mini koncert kwintetu dętego Wah Wah Brass, a następnie warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat. Bilety w cenie 10zł dostępne w kasie Resursy i online TUTAJ.

O spektaklu: Zbliżają się Święta, a Mikołaj zapadł się pod ziemię. Poszukiwania rozpoczyna rezolutny Skrzat Bąbel. Wsiada na reniferka i rusza w świat. Razem z dziećmi odwiedza Arizonę, Afrykę, Krainę Bajek… Czy uda mu się na czas odnaleźć Świętego? W spektaklu propagowane są bezinteresowność i umiejętność dzielenia się, szacunek, tolerancja oraz tradycja.

W holu głównym między 11.00 a 16:00 przy choince i kominku, pod okiem instruktora każdy będzie miał okazję wydziergać kawałek szala dla Jacka Malczewskiego. W finale “Gwiazdki” szalem przyozdobimy pomnik Malczewskiego stojący przed Resursą.

O godzinie 13:00, pod Dębem Wolności rozpocznie się trwający około trzy godziny pokaz rzeźbienia w lodzie figury św. Mikołaja i tronu. Mikołaja rzeźbić będą dwukrotni wicemistrzowie świata w rzeźbieniu w lodzie oraz rekordziści Guinessa na najwyższą rzeźbę lodową.

W finale “Gwiazdki w Resursie”, ok. 16:15 nastąpi symboliczne odsłonięcie lodowej rzeźby, Jacek Malczewski otrzyma wydziergany podczas dnia szal, a św. Mikołaj złoży wszystkim życzenia. W uroczystym korowodzie z towarzyszeniem kwintetu dętego odprowadzi wszystkich gości w kierunku Placu Jagiellońskiego, gdzie na scenie plenerowej w ramach Jarmarku Świątecznego odbędzie się koncert zespołu Singin’ Birds.


Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi od 15 grudnia 2021, maksymalne obłożenie widowni to 30%. Limit nie dotyczy jednak osób zaszczepionych, w związku z czym uruchamiamy sprzedaż dodatkowych biletów. Dobrowolne okazanie paszportu Covidowego bądź oświadczenie o zaszczepieniu przeciw Covid-19 ogromnie nam pomoże, dając możliwość wpuszczenia większej liczby osób.Ta deklaracja jest całkowicie dobrowolna. Robimy wszystko, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Uwaga! Limity nie dotyczą dzieci poniżej 12 roku życia.