?Klucz królewicza Kazimierza? to rodzinna gra planszowa inspirowana legendą o świętym Kazimierzu, synu króla Kazimierza Jagiellończyka, patronie Radomia i Litwy, przebywającym na radomskim zamku w latach 1481-1483 jako namiestnik ojca w Koronie. Grę można już nabywać w siedzibie ?Resursy?. Koszt: 30 zł.

Gra będąca najnowszym dziełem zespołu ?Resursy? jest barwna, ciekawa, atrakcyjna zarówno od strony graficznej jak i poznawczej.

Według podania królewicz Kazimierz otrzymał w darze od mieszkańców Radomia klucz do Kościoła Farnego pw. św. Jana Chrzciciela, aby mógł o każdej porze wejść do świątyni i się pomodlić.

Zadaniem graczy jest wcielenie się w postać królewicza i przemierzenie z kluczem w ręku ulic średniowiecznego miasta. Droga wiedzie od królewskiego zamku do Fary, lecz wcale nie jest prosta. W jej trakcie na uczestników czekają rozmaite przygody i zadania.

Gra obfituje również w wiele ciekawostek, które ? mamy nadzieję – wzbogacą wiedzę graczy i przyczynią się do zainteresowania historią naszego miasta.