Resursa Obywatelska zaprasza grupy zorganizowane na zajęcia podczas ferii zimowych 2023. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Warsztaty filmowe:

Z pewnością każdy z was robi zdjęcia telefonem, nagrywa krótkie filmiki z życia kolegów i koleżanek, świetnie się przy tym bawiąc. Każde urządzenie, z którym macie do czynienia: smartfon, aparat fotograficzny czy kamera nadaje się do tworzenia filmów, czyli opowiadania świata własnymi słowami – świata własnych emocji, spraw, tego, co was dotyczy i interesuje. Na proponowanych przez Resursę warsztatach nauczymy was, w jaki sposób opisywać świat przy pomocy telefonu komórkowego i innych dostępnych urządzeń rejestrujących. Podczas zajęć praktycznych poznacie tajniki pracy w zespole, poszczególne zadania członków ekipy filmowej, terminologię stosowaną przy pracy w filmie. Dowiecie się także, jakie wyróżniamy plany filmowe, czym się od siebie różnią, do czego służą; poznacie etapy powstawania scenariusza filmu krótkometrażowego, drogi inspiracji i poszukiwania tematu. Zapoznacie się z zasadami pisania dialogu, pracą z mikrofonem i oświetleniem, podstawami charakteryzacji i scenografii. Dowiecie się również, czym są montaż i kolaudacja. Warsztaty mają formułę dwudniową (część pierwsza i druga – jeden dzień, część trzecia i czwarta – drugi dzień). Wymagają zaangażowania i rozwijają kreatywność.

Rezerwacja terminu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 48 362 85 90, 48 362 42 63.

Koszt: 25 zł od osoby


Zimowe obrazy – warsztaty plastyczne

Czas trwania warsztatów – ok. 1 godz.

Zapraszamy na kreatywne warsztaty plastyczne, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Dzięki twórczym zajęciom znajdziecie inspirację do własnych odkryć i poszukiwania nowych pasji i zainteresowań. Warsztaty dopasowujemy do grup wiekowych.

Podczas zajęć zrobimy: zimową wycinankę, zimowe pejzaże, kalendarze życzliwości, medale ze sklejki.

Rezerwacja terminu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 48 362 85 90, 48 362 42 63.

Koszt 10 zł od osoby


Gry i zabawy naszych dziadków, czyli jak spędzano dawniej czas, gdy o Internecie jeszcze nikt nie słyszał

Czas trwania: ok. 1 godz.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak spędzano czas, kiedy nie było Internetu. W co grali i jak bawili się nasi dziadkowie? Dzieci poznają najpopularniejsze gry i zabawy z okresu PRL.

Zajęcia interaktywne polegające na zdobywaniu następujących sprawności:

  • Układanie kostki Rubika
  • Pisanie odręcznego tekstu przez kalkę maszynową
  • Jak zrobić coś z niczego, kapsle („wyścig pokoju”), gra w klasy oraz inne gry i zabawy.

Rezerwacja terminu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 48 362 85 90, 48 362 42 63.

Koszt: 10 zł od osoby