20 września zaprosimy na pierwszą po wakacjach odsłonę cyklu DROGOWSKAZY. O godz. 12.00 oraz 18.00 zorganizujemy pokazy filmu „Historia jednej zbrodni”.

To przejmująca historia rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, by ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Autor filmu – Mariusz Pilis – dotarł do niepublikowanych materiałów, przeprowadził wiele rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord. Dzięki temu widz odkrywa, że sprawcy nie ponieśli kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez wiele lat cieszył się szacunkiem w Niemczech (na podstawie opisu dystrybutora).

Film dla widzów od 15. roku życia. Czas trwania: 85 min.

Projekcję o godz. 12:00 poprzedzi prelekcja dr hab. Sebastiana Piątkowskiego (IPN), a o godz. 18:00 spotkanie z Pawłem Łukiem Murawskim, który brał udział w realizacji filmu i opowie o doświadczeniach z planu.

Wstęp płatny – 15 zł. Bilety do nabycia przed seansem oraz online TUTAJ.


Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

Radio Plus Radom
Radio Rekord
Telewizja Dami
Portal „Cozadzień.pl”
Tygodnik „7 DNI”


 
 
BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO. OBSERWUJ NASZĄ STRONĘ: