Z dawnego kształtu i zagospodarowania parku, który był przed II wojną światową przy Fabryce Broni pozostało niewiele. Inne są alejki, gatunki drzew, brak spacerujących po trawnikach pawi… W miejscu centralnym stoi pomnik Łucznika, a plac nosi nazwę dawnego dyrektora fabryki – Kazimierza Ołdakowskiego.
Czy wiesz, że:
– We wspomnieniach mieszkańców park zachował się jako niewielki, ale pięknie zagospodarowany. Ogrodzenie było porośnięte dzikim winem, a do parku prowadziło kilka furtek, które były zamykane na noc o godzinie 22.
– Stanowił mini ogród botaniczny ze względu na rosnące w nim różne gatunki drzew, krzewów i kwiatów.
– Był oczkiem w głowie ówczesnego dyrektora Fabryki Broni Kazimierza Ołdakowskiego, który był również pomysłodawcą i jego założycielem.
– Dyrektor Kazimierz Ołdakowski był prekursorem systemu opieki socjalnej nad pracownikami i ich rodzinami. W sąsiedztwie Fabryki Broni powstało na plantach osiedle mieszkaniowe, przedszkole, ogródek jordanowski, łaźnia, dom kultury, kino, stadion sportowy, przyzakładowa przychodnia zdrowia i szpital.
Przyszedł czas na spotkanie z radomskimi garbarniami. Przenosimy się na Dziedziniec „Resursy” i szukamy stanowiska z warsztatami kaligrafii.