Przed nami pierwsze w 2025 roku Retrospotkanie, które odbędzie się już 14 stycznia o godz. 18.00. Hasłem przewodnim wydarzenia będą „Prywaciarze”.
Na dobry początek Nowego Roku wspólnie z Akademią Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacją dr. Bogusława Federa zapraszamy na spotkanie z radomskimi przedsiębiorcami z lat 80. i 90. XX wieku: Ryszardem Purcem – przez wiele lat współwłaścicielem firmy „Długopis” oraz Wojciechem Jabłońskim – założycielem między innymi wydawnictwa „Tramp”. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa „Prywaciarze – początki polskiej przedsiębiorczości”. Celem Wystawy (przygotowanej przez współorganizatora Retrospotkania i zaprezentowanej po raz pierwszy w 2012 roku w Senacie RP) jest promocja przedsiębiorczości, zmiana pejoratywnego wizerunku mikro przedsiębiorcy oraz ukazanie barier z jakimi spotykali i nadal spotykają się osoby prowadzące niewielkie firmy. Przez minione lata ekspozycja prezentowana była w wielu miastach Polski. Zobaczymy na niej między innymi fotografie rzemieślników ze swoimi wyrobami, kupców na tle małych sklepów i straganów, ludzi próbujących wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę. Ekspozycji towarzyszyć będzie zbiór oryginalnych eksponatów z lat PRL, które będzie można nie tylko oglądać ale też i dotykać. Pomysłodawcą Retrospotkania jest Piotr Kutkowski, z którym problematykę radomskich „prywaciarzy” Resursa planuje rozbudować i zaprezentować w szerszym kontekście podczas tegorocznego festynu „Przystanek PRL”.
W czasie spotkania prowadzone będą konkursy, w których nagrodą będzie książka „Prywaciarze Biznes w Peerelu 1945-1989”.
Warto podkreślić, że statutowym celem pomysłodawcy, organizatora i instytucji finansującej Ogólnopolski Cykl Wystaw „Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości” – Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacji dr Bogusława Federa – jest wspieranie idei przedsiębiorczości i mikro firm. Fundacja prowadzi między innymi nieodpłatnie projekty mikroPorady dla mikroprzedsiębiorców, JestemSzefem oraz webinary. Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach tzw. mechanizmu 1,5 %.
Wstęp wolny.