Beksiński Radom

Już od 17 marca w Kamienicy Deskurów będziecie mogli oglądać wystawę „Beksiński w Radomiu”, która stanowi pierwszą tak kompleksową prezentację twórczości artysty z Sanoka w naszym mieście. Podpowiadamy, dlaczego warto się wybrać na tę ekspozycję. Czasu wystarczy, ponieważ będzie ona czynna do 4 czerwca.

1. Takiej wystawy jeszcze w Radomiu nie było!

Wprawdzie wielbiciele fantastycznej twórczości Zdzisława Beksińskiego mogli już poznawać ją w naszym mieście, chociażby przed kilkoma laty za sprawą wirtualnej rzeczywistości, jednak po raz pierwszy w historii w Radomiu będziecie mogli zobaczyć oryginalne obrazy artysty. Pokażemy Wam osiem wyjątkowych prac. A dlaczego wyjątkowych?

2. Dzieła nieznane szerszej publiczności

Resursie Obywatelskiej udało się pozyskać na potrzeby tej wystawy prace prezentowane niezwykle rzadko i na ogół nieznane szerszej publiczności. Są to m.in. dzieła reprezentujące tzw. okres fantastyczny w twórczości Zdzisława Beksińskiego, powstające od końca lat 60. do początku lat 80. XX wieku. Obrazy pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

3. Nie tylko malarstwo

Warto podkreślić, że Zdzisław Beksiński zajmował się nie tylko malarstwem, ale też fotografią, a pod koniec swojego życia zafascynował się również techniką fotomontażu, którą rozwijał przy pomocy komputera. W Kamienicy Deskurów pokażemy Wam również tę dziedzinę twórczości artysty. Dzięki Fundacji Beksiński zaprezentujemy fotografie, stereoskopie, fotomontaże i grafiki komputerowe. Całości będzie towarzyszyć niezwykła oprawa multimedialna.

4. Coraz ciekawej w Kamienicy Deskurów

Już od dwóch lat Resursa Obywatelska zajmuje przestrzenie wystawiennicze w Kamienicy Deskurów. Naszą misją przy prowadzeniu Muzeum Historii Najnowszej Radomia jest zarówno przybliżanie życia miasta w okresie PRL-u (a to m.in. za sprawą wystawy stałej „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989”), jak i szeroko pojęte ożywienie centralnego placu Miasta Kazimierzowskiego (np. poprzez letni projekt „Niedziele na Rynku” dedykowany całym rodzinom). Regularnie organizujemy również wystawy czasowe, rozszerzające charakter naszej działalności o zupełnie nowe tematy. Wystawa Zdzisława Beksińskiego stanowi kolejny krok na obranej przez nas ścieżce. Zależy nam na tym, aby działania podejmowane przez nas w Kamienicy Deskurów docierały do odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, a zarazem odpowiadały na potrzeby kulturalne mieszkańców Radomia. Wierzymy, że wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego zaspokoi Wasz „głód” sztuki.

5. Posmakuj sztuki na wielu poziomach

Chociaż twórczość Beksińskiego bezpośrednio związana jest ze sztukami plastycznymi, ma ona taką siłę oddziaływania, że od dekad inspiruje także twórców działających w obrębie innych dziedzin. Kino, muzyka, teatr, komiks, a nawet gry wideo – czerpią garściami ze stylistyki Zdzisława Beksińskiego czy jego imaginarium. Tego typu tropów będziemy poszukiwać w Resursie Obywatelskiej w ramach licznych wydarzeń towarzyszących ekspozycji, tak abyśmy wspólnie mogli jeszcze mocniej doświadczać sztuki na różnych jej poziomach.

Serdecznie zapraszamy!


Partnerami wydarzenia są:

Muzeum Okręgowe w Toruniu
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy
Fundacja Beksiński


Są już dostępne bilety na wystawę! Możecie nabywać je online pod adresem www.beksinskiwradomiu.pl. W trakcie trwania ekspozycji wejściówki będą dostępne również na miejscu w kasie wystawy.

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 30 zł
  • bilet ulgowy: 25 zł
  • bilet grupowy (dla grup zorganizowanych): 20 zł (w cenie biletu grupowego dla szkół zawarty jest multimedialny wykład biograficzny)

Grupy zorganizowane przyjmowane są w każdy piątek od godz. 10.00 począwszy od piątku 14 kwietnia. W celu umówienia grup zorganizowanych organizator prosi o kontakt telefoniczny pod nr +48 604 295 993.

Wystawa czynna codziennie w godzinach:

  • Wtorek – Piątek: od 13.00 do 20.00 (19.00 ostatnie wejście)
  • Sobota – Niedziela: od 12.00 do 20.00 (19.00 ostatnie wejście)

W poniedziałki wystawa nieczynna oprócz Poniedziałku Wielkanocnego 10 kwietnia oraz poniedziałku 1 maja – wówczas wystawa wyjątkowo czynna w godzinach jak w weekendy.


 
 
BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO. OBSERWUJ NAS NA FB: