Gratka dla wielbicieli teatru. Na scenę Resursy Obywatelskiej powraca cykl „Goście Teatru Resursa”, w ramach którego radomscy widzowie mogą oglądać spektakle teatrów amatorskich z całego kraju. Już 4 listopada o godz. 18.00 pokażemy przedstawienie „Staromodna komedia” w wykonaniu Teatru Parabuch.

W ramach cyklu Resursa Obywatelska przedstawia radomskim widzom zespoły teatru amatorskiego, offowego z Polski, których aktorzy Teatru Resursa mieli okazję zobaczyć i poznać na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach teatralnych.

Po wakacyjnej przerwie szykujemy pierwsze teatralne spotkanie. Teatr Parabuch z Warszawy zaprezentuje spektakl pt. „Staromodna komedia” Aleksieja Arbuzowa w reżyserii Ryszarda Jakubisiaka i Patryka Kozłowskiego.

fot. materiały Teatru Parabuch

Teatr Parabuch jest jednym z najstarszych teatrów amatorskich w kraju. Zespół skupia ludzi dorosłych różnych profesji – miłośników teatru, którzy obok pracy zawodowej mają czas i ochotę zajmować się niełatwą sztuką aktorską. Teatr ma w swym dorobku sto premier, głównie komedii, zgodnie z horacjańską dewizą RIDENTEM DICERE VERUM („śmiejąc się mówić prawdę”).

„Staromodna komedia” jest romantyczną opowieścią o późnej miłości. On – naczelny lekarz w sanatorium, ona – niesforna pensjonariuszka. Rzecz dzieje się w Rydze. Opowieść prowadzi nas przez meandry miłości do – jak to w komedii – szczęśliwego zakończenia. Historia zawiera wiele prawdy o poszukiwaniu „bratniej duszy”, o potrzebie bliskości wbrew zawirowaniom losu.

fot. materiały Teatru Parabuch

Wstęp na przedstawienie jest płatny. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online TUTAJ.