lubisz to ? :)

A A A

WYSTAWY

 • Jubileuszowa wystawa Bożenny Popławskiej

  2011-01-18 15:37

  Jubileuszowa wystawa malarstwa, rysunku i fotografii
  BOŻENNA POPŁAWSKA – Staromiejska 8
  35 lat pracy twórczej

  21 stycznia br o godz. 18.00 otworzyliśmy jubileuszową wystawę Bożenny Popławskiej, zorganizowaną z okazji 35 lat pracy twórczej zatytułowaną „Staromiejska 8”.
  Autorka jest znaną radomską malarką, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.Uprawia także rysunek, grafikę i zajmuje się projektowaniem graficznym.

  Tematem wiodącym wystawy jubileuszowej jest „Staromiejska 8”.   więcej ...

 • Wystawa Katarzyny Podniesińskiej.

  2010-10-14 10:44

  22 października o godz. 18.00 otworzyliśmy wystawę malarstwa Katarzyny Podniesińskiej z Krakowa. Zainteresowanych  informujemy, że zapowiedzią różnorodnej twórczości artystki jest ekspozycja kilku jej prac zaaranżowana we wnętrzu restauracji „Panowie Panie” w Radomiu, przy ulicy Piłsudskiego 13.

 • PROJEKTY ALICJI GETKI

  2010-09-29 09:41

  Od 23  września br w Galerii „Resursa” można oglądać projekty Alicji Getki - studentki IV roku Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pochodzącej z Radomia, absolwentki Szkoły Plastycznej im. Józefa Brandta.
  W ramach programów edukacyjno – artystycznych studiowała za granicami kraju w Mediolanie (Włochy) i Kortrijk (Belgia), poznając tym samym  tamtejsze twórcze środowiska designu.
     więcej .....
   

 • „PRZYRODA” V Ogólnopolskie Biennale Plastyczno – Fotograficzne dla Dzieci i Młodzieży

  2010-07-07 13:53

  19 czerwca br. w Galerii „Resursa” została otworzona pokonkursowa wystawa V Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno – Fotograficznego Dzieci i Młodzieży pt. „PRZYRODA”. Jest to już piąta jubileuszowa edycja, na którą, wzorem lat ubiegłych, napłynęły interesujące w formie, kolorze i technice  prace z terenu całego kraju.
      Głównym organizatorem biennale jest od początku jego istnienia Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, zaś współorganizatorem – „Resursa Obywatelska”. Tę formę, cieszącą się popularnością w dziecięcych i młodzieżowych kręgach plastycznych i fotograficznych, zainicjował przed laty artysta plastyk Jan Andrzej Jasiński, realizując początkowo konkursy co roku, natomiast od 10 lat, przy naszym współudziale, w formie biennale.
      Wystawa ta czynna będzie przez całe wakacje i jest – mamy nadzieję – atrakcyjną ofertą wystawienniczą, również o walorach edukacyjnych.    więcej ...
   

 • Trzy konkursy na temat Radomskiej Fary

  2010-05-27 16:09

  21 maja br.o godz. 12.00 otwarta została w Galeriach „Resursy Obywatelskiej” pokonkursowa wystawa plastyczno – fotograficzna zatytułowana „Radomska Fara – 650 lat istnienia”.
  Była to kolejna już impreza w ramach wielkiego jubileuszu, jaki obchodzi w tym czasie kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Radomiu.  więcej ....

 • "Wodą malowane"

  2010-04-28 17:06

  30 kwietnia o godz. 18.00 została otwarta wystawa akwareli Małgorzaty Wólczyńskiej pt. „Wodą malowane”.
  Autorka urodziła się w Jedlni Letnisko, jest z wykształcenia geodetą, absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego  im. D. Czachowskiego  i Studium Geodezyjnego w Radomiu.       więcej ...