lubisz to ? :)

A A A

Retrospotkanie 9

Czerwcowe Retrospotkanie będzie wyjątkowe nie tylko ze względu na zmianę terminu, ale także i miejsca spotkania. Na pożegnanie „pierwszego sezonu” Retrospotkań wybraliśmy dla radomian  wyjątkowe miejsce i przygotowaliśmy wiele atrakcji.

 

Spotykamy się o godzinie 17,00 na placu pomiędzy kościołem pw. św. Jana Chrzciciela i budynkiem dawnego zamku królewskiego w Radomiu, w którym od 1862 r. mieści się plebania parafii farnej.

W programie między innymi: specjalne nabożeństwo w Farze do św. Kazimierza – Patrona Radomia, zwiedzanie zamku - w tym: anegdoty z życia królewskiego dworu rezydującego w Radomiu, niezwykłe właściwości zamkowej kaplicy kazimierzowskiej i sekrety zamkowych piwnic. Na zakończenie wizyta w Kamienicy Starościńskiej połączona ze zwiedzaniem wystawy zabytków archeologicznych pochodzących m.in. z radomskiego zamku oraz projekcja multimedialna na temat rekonstrukcji wyglądu królewskiej rezydencji z XVI w.

Na Retrospotkanie zapraszają jak zawsze „Resursa” i portal „Radom.Retrospekcja” oraz ks. Mirosław Nowak – proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu.