A A A

Przez Patagonię do Ziemi Ognistej – wystawa fotografii

Galeria „Resursa” zaprasza w piątek 4 października br. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy fotografii podróżniczej Leona Pierzchalskiego pt. „Przez Patagonię do Ziemi Ognistej”.

Autor urodził się podczas okupacji niemieckiej w Radomiu. Absolwent miejscowego Zespołu Szkół Samochodowych i Politechniki Warszawskiej na Wydziale Budowy Maszyn. Jego zamiłowanie do fotografowania objawiło się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, a niemałą w tym rolę odegrał  nestor polskiej fotografii, filozof i teoretyk fotografii - Jan Bułhak.

Leon Pierzchalski jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Największą jego pasją są podróże. Od lat zwiedza Europę, Azję, południowo-wschodnią Afrykę i Amerykę Południową. Zapisem tych wyjazdów są liczne wystawy fotograficzne: indywidualne oraz zbiorowe.

Wystawa, którą Państwu zaprezentujemy dotyczy urokliwych i pełnych egzotyki krajobrazów Chile i Ziemi Ognistej, a początkiem trasy jest miasto Santiago de Chile. Patagonia, którą przybliża na swoich fotografiach Leon Pierzchalski to kraina geograficzna Ameryki Południowej leżąca na terenie Argentyny i Chile, oferująca zachwycające krajobrazy, dziką naturę, góry, wulkany i lodowce. Autor rozszerzył swoją podróż o pustynię Atakama i miasteczka będące jej oazami, a także zobaczył słone laguny ze spacerującymi flamingami. Ostatnie obrazy wystawy przedstawiają Ziemię Ognistą i Ushuaia – miasto, które uważane jest za najbardziej wysunięte na południe, nie tylko w Ameryce Południowej, ale także na świecie. Ekspozycja czynna do 31 października br.