A A A

IV Wielki Test Wiedzy o Radomiu - dwu zwycięzców

Ach, co to był za test!!!. Najpierw zgłosiła się rekordowa liczba drużyn (30), potem konieczna okazała się dogrywka. Po czwartej turze nie udało nam się bowiem wyłonić zwycięzców. Na podium znalazła się drużyna pubu Nasza Szkapa (Paweł Korba, Robert Draganek, Edward Pieczeniak) a identyczną liczbę punktów otrzymały zespoły: Muzeum im. J. Malczewskiego i Bractwa Rowerowego. Aby wyłonić zwycięzcę musieliśmy więc przeprowadzić dogrywkę. Okazało się jednak, że i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia. Postanowiliśmy więc, że zwycięzców będzie dwu.

Drużyna Muzeum: Piotr Rogólski, Mariusz Król i Krzysztof Skarżycki oraz Bractwo Rowerowe: Łukasz Zaborowski, Bartłomiej Drąg i Paweł Błach. Drużyny zgodziły się, że nie ważne, kto jest pierwszy, ważna jest pomoc dla polskich szkół na Litwie. Dlatego też obie drużyny przekazały sprzęt komputerowy na rzecz polskiego progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Dar odebrała Janina Wysocka, dyrektorka szkoły. Przybyła ona do Radomia na czele blisko 50 swoich podopiecznych. Dzieciaki zaś uraczyły gości radomskich Kazików pięknym i wzruszającym występem artystycznym, który pokazywał historię wileńskich Kaziuków. Oprócz sprzętu komputerowego uczniowie dostali też klucze św. Kazimierza do Piekarni Pastuszka i 1000 zł od Piekarni Wacyn, zrzeszonych w radomskim Cechu Piekarzy. Zwycięzcy Testu, władze Radomia, organizatorzy Kazików dostali za to od rodaków z Wilna przepiękne tamtejsze palmy. 
Spnsorem nagrody Testu była, jak zwykle, Galeria Słoneczna. Bardzo, bardzo dziękujemy Sponsorowi, wszystkim drużynom, Zwycięzcom i licznie zgromadzonym kibicom, miłośnikom historii Radomia. Dodatkowo dziękujemy: Grażynie Bromińskiej, Andrzejowie Wydrze i Maciejowi Baranowiczowi, którzy wystąpili jako „Samozwańcza Grupa Miłośników Resursy”.

Pytania i odpowiedzi  IV Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu  TUTAJ>>>