A A A

Finał Festiwalu "STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE"

Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu oraz Kuria Diecezji Radomskiej od 18 lat organizują Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Inicjatywa ma już mocno ugruntowaną markę a swoim zasięgiem dawno przekroczyła granice Radomia i Mazowsza. Wyjątkową formułą propagujemy staropolskie kolędy i na nowo pomagamy odkryć ich piękno a tym samym bogactwo polskiej tradycji i historii.


Przesłuchania do finału odbyły się w miesiącach listopadzie i  grudniu br. w  rejonach.

 

Współfinansowanie finału festiwalu - Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Partner Główny - Enea.

 

28 grudnia (sobota), Resursa Obywatelska zaprasza na Finał XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE” RADOM 2019

 

- od godz. 9.00 - Przesłuchania finałowe

- godz. 15.00 Bożonarodzeniowy program artystyczny pt. „Herody” i recital kolęd i pastorałek

- godz. 17.00 Koncert Galowy Laureatów

Gwiazda Wieczoru: Chór Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej

GALERIA ZDJĘĆ >>TUTAJ<<

 

Lista finalistów

1.Jan Puchniarz - Publiczna szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły – Jedlnia

2.Natalia Dobosz - Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku 

3.Karolina Mamcarz -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Skaryszewie

4.Daria Malicka - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Brzezinach

5.Amelia Chodoła - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Białobrzegi

6.Chór CANTABILE - Szkoła Muzyczna I st. w Pionkach

7.Zespół Wokalno-instrumentalny - Publiczna Szkoła podstawowa nr 1 im. KEN – Białobrzegi

8.Daria Ambroziak - I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego – Kozienice

9.Zespół wokalny - Weronika Nowicka Marcelina Nowicka Dominika Niewiadomska Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej – Białobrzegi

10.Julia Marek - Lipskie Centrum Kultury – Lipsko

11.Tercet Kozienickiego Domu Kultury - Patrycja Wołos Anna Wasińska Natalia Wilczek Kozienicki Dom Kultury – Kozienice

12.Agata Jędrzejewska - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku

13.Zofia Sydor - Parafia Najświętszego Salwatora w Krakowie

14.Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach - Kozienicki Dom Kultury – Kozienice

15.Zespół wokalny No Name - Lipskie Centrum Kultury – Lipsko

16.Aleksandra Mrozińska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1  - Ostrowiec Świętokrzyski

17Anna Wieleńska - Akademia Młodych Talentów „Małe skrzypeczki” – Kielce

18.Julia Tłuczkiewicz - PSP nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu

19.Gabriela Papaj - Liceum Ogólnokształcące nr 3 im Władysława Broniewskiego  w Ostrowcu Świętokrzyskim

20.Zespół Bells - Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków – Drzewica

21.Katarzyna Lach - Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków – Drzewica

22.Dziecięco-Młodzieżowy zespół Folklorystyczny „RADOSNE NUTKI” - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Mirowie

23.Kapela Folkowa CZARNE BOCIANY - Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Poniatowa

24.Julia Jaciubek - Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków – Drzewica

25.Aleksandra Balińska - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowj Jadwigi – Sulejów

26.Zespół wokalno-instrumentalny z Akademii Przedszkolaka - Akademia Przedszkolaka – Opoczno

27.Zespół MAŁE KRAŚNICZANKI - Miejski Dom Kultury im. T. Segietyńskiego – Opoczno

28.Zespół wokalny - Olga Baron, Ola Tomczyk, Justyna Kujawska - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące – Opoczno

29.Chór dziecięcy Cantus Angelus - Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga – Radom