lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • I CHOĆBY PRZYSZŁO TYSIĄC ATLETÓW...

  2016-09-12 10:59

  Za nami dziewiąta edycja "Uliczki Tradycji". Kilkanaście koncertów, kilka spektakli teatralnych, seanse filmowe, pięć historycznych wystaw, popisy siłaczy i cyrkowych artystów, pokaz teatru ognia, liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, retro-moda, parady i rajdy dawnych automobili i bicykli... Krótko mówiąc - kolejna romantyczna wyprawa w dwudziestolecie międzywojenne znów przyciągnęła tłumy radomian. Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznej imprezy, i tym, którzy odwiedzili w miniony weekend Resursę, serdecznie dziękujemy.

  I już myślimy o dziesiątej, jubileuszowej Uliczce.

  W przyszłym roku planujemy dużą, retrospektywną wystawę oraz jubileuszowe wydawnictwo. Złożą się na nie najlepsze i najciekawsze fotografie.

  Zachęcamy także do przysyłania nam zdjęć z Uliczki Tradycji - tegorocznej, ale i z poprzednich edycji - e- mail: uliczkatradycji@resursa.radom.pl  Zapraszamy!

  Galerię fotografii autorstwa Marcina Kucewicza znajdą Państwo TUTAJ >>>

   

 • Śpiewamy o Czerwcu’76

  2016-06-27 09:27

  Obchody 40. rocznicy Radomskiego Czerwca;76 już wprawdzie za nami, ciągle jednak żyjemy atmosferą tamtych dni. Chcąc uczcić bohaterów protestu, młodzież związana z Resursą, przygotowała specjalny song o Czerwcu’76. Został on wykonany podczas „Anima Urbis”. Teraz prezentujemy teledysk do utworu. Wykorzystaliśmy m.in. fragmentu filmu „Jesteśmy historią” w reż. Roberta Utkowskiego

  i zdjęcia archiwalne. Zapraszamy do oglądania.          

   

 • Anima Urbis już za nami

  2016-06-20 12:32

  Kolejna Anima Urbis już za nami. Setki radomian wędrowało z nami 18/19 czerwca szukając tytułowej duszy miasta. Tym razem przywołaliśmy klimat lat 70 i pamiętnego 25 Czerwca 1976 r.

  Wystartowaliśmy w RDLP  potem były jeszcze: muszla w parku im. Kościuszki, fontanny na deptaku, plac przez MOSiR i dawne Zakłady Metalowe. Tam na finał pokazaliśmy film „Radomski Czerwiec’76. Jesteśmy historią” w reż. Roberta Utkowskiego oraz zaprosiliśmy do wysłuchania krótkiego koncertu radomskich chórów. Dziękujemy Partnerom wydarzenia i wszystkim, którzy nas wsparli i wędrowali z nami. Dzięki Wam znów udało się odnaleźć Duszę Miasta. W sposób szczególny dziękujemy za obecność na finale Świadkom Czerwca’76. 

  Partnerów oraz tych którzy nas wsparli znajdą Państwo TUTAJ  

  GALERIA ZDJĘĆ  >>>> 

   

 • ”W rytmie Hip Hopu"

  2016-06-13 17:00

  14 czerwca, o godz.17.00 odbył się w Resursie program pokazów tanecznych

  "W rytmie Hip Hopu" poprowadzonej w formie zabawy będącej podsumowaniem pracy grup tanecznych przed wakacjami. Na scenie w prezentacjach wystąpiło ponad 150 młodych wykonawców i było to coś wyjątkowego dla licznej widowni.

 • Laureat nagrody Grammy, wszechstronny pianista i kompozytor w Resursie

  2016-06-12 19:30

  5 czerwca (niedziela) o godz. 18.00, odbył się wyjątkowy koncert Włodka Pawlika i Marka Bałaty.

  Dziękujemy wszystkim, którzy licznie przybyli na to wydarzenie muzyczne kończące VIII Radomski Festiwal Filozofii "Okna" imienia prof. Leszka Kołakowskiego.

  Recenzja red. Barbary Koś  >>>>

   

 • „Przyroda” – VIII Ogólnopolskie Biennale – rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy plastyczno - fotograficznej

  2016-06-11 12:00

  W sobotę, tj. 11 czerwca 2016 r. o godz. 12.00 Galeria „Resursa” wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu zaprosili na rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Biennale Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży „Przyroda”. Zwyczajowo już zachęcamy do obejrzenia realizacji, które wyłonione zostały w konkursie, cieszącym się w Polsce od lat coraz większym powodzeniem. Świadczy o tym rosnąca ilość przesyłanych prac, liczba autorów i placówek oraz instytucji kultury, kształcąca twórców. Zadziwiają wzruszającymi rozwiązaniami tematycznymi i kunsztem wykonania. Wszystkie opiewają naturalne piękno naszego kraju, które to młodzi artyści starali się podpatrzeć, uchwycić i nam je przekazać.

  Głównym organizatorem biennale jest od lat MDK, a pomysłodawcą imprezy i kuratorem art. plastyk Jan Andrzej Jasiński. Aranżując i realizując, wzorem lat ubiegłych, tę ciepłą w klimatach i interesującą w formie i technikach wystawę, Galeria „Resursa” zaprasza do siebie.   więcej na fotografii >>>

  Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia br. 

Strony: « Poprzednia 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 34 Następna »