lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • Prezentacje i nabory

  2015-11-25 11:13

  W Resursie działa wiele grup zainteresowań. Od 30 listopada do 6 grudnia będzie można przyjrzeć się ich pracy i zapisać na zajęcia wybranej grupy.

   

  Zapraszamy do grup teatralnych, tanecznych, wokalnych, dla zespołów muzycznych, na zajęcia esperanto i aerobic. Więcej informacji >>>>>

   

 • 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

  2015-11-11 09:00

  Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się 10 i 11 listopada.

  Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ

  Galeria zdjęć >>>>     

   

   

 • Resursa i rewitalizacja

  2015-11-09 15:29

  Grupa Wokalna Resursa zaprezentowała się w niedzielę 8  listopada podczas festynu na radomskim Rynku. Głównym celem imprezy było zachęcenie mieszkańców miasta do wypowiedzenia się na temat przyszłości Miasta Kazimierzowskiego, dla którego szykowany jest właśnie program rewitalizacji. Więcej na ten temat, o ankietach poprzedzających przygotowanie wniosku , na stronie www.radom.pl.  >>>fotoreportaż  

   

 • O "Resursie" w XIX wieku...

  2015-10-29 18:00

  29 października (czwartek) o godz. 18.00, w Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza przy ul. Żeromskiego 83, w Radomiu, odbyła się promocja książki autorstwa Izabeli Krasińskiej

  pt.: "Życie kulturalne w miastach i miasteczkach Guberni Radomskiej w latach 1864 – 1914".

   

  więcej informacji >>>>

 • "Historia Cię szuka" – nowa formuła

  2015-10-23 14:05

  Dzieje Radomia obfitują w interesujące wydarzenia. Z naszym miastem i regionem związanych było wiele wybitnych osób. Resursa od pięciu lat organizuje comiesięczne spotkania historyczne, na które zapraszamy naukowców, artystów i ludzi kultury, którzy opowiadają o wybranych epizodach z rodzimych dziejów. Prelekcje wzbogacone są filmami bądź multimedialnymi prezentacjami (najczęściej produkcji Studia Filmowego "Resursa"), dzięki czemu cykl „Historia Cię szuka” stanowi oryginalną lekcję historii. W założeniu spotkania mają być uzupełnieniem lekcji historii, winny pobudzać lokalny patriotyzm i kreować lokalną tożsamość.
  W roku szkolnym 2015/2016 postanowiliśmy nieco zmienić formułę cyklu.
  W związku z tym poszczególne spotkania „Historia Cię szuka” trafią bezpośrednio do zainteresowanych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Spotkanie wraz z prezentacją filmową trwa do 60 min. Po projekcji odbywa się dyskusja z prelegentami.
  Szczegółowe informacje dotyczące tematyki oraz zapisy szkół przyjmowane są pod numerem tel. 048 362 85 90, tel./fax. 048 36 242 63 oraz mailowo:
  resursa.radom@wp.pl
  marcin.kepa@resursa.radom.pl

  Partnerami cyklu są Instytut Pamięci Narodowej oraz Radomskie Towarzystwo Naukowe oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

   

 • „Paszporty Uliczki”

  2015-09-22 13:41

  W tym roku po raz pierwszy wręczyliśmy „Paszporty Uliczki”, czyli specjalne podziękowania dla znanych radomian – przyjaciół naszej „Uliczki Tradycji”, od lat wspierających tę imprezę. Jako pierwszy tytuł „Ambasadora Uliczki” otrzymał prezydent Radomia Radosław Witkowski, który jeszcze jako poseł często występował na uliczkowej scenie, wykonując szlagiery międzywojnia.

  Pełna treść dokumentu brzmi: Niniejszym zaświadcza się, iż Pan Radosław Witkowski otrzymuje z dniem 13 września A.D. 2015 honorowy tytuł Ambasadora „Uliczki Tradycji”, który odtąd obligować go będzie do głoszenia na lądach i morzach sławy i chwały tej zacnej, ekstraordynaryjnej imprezy, od lat gromadzącej rzesze radomian i gości ze świata całego przy „Resursie Obywatelskiej” - najstarszej placówce kultury królewskiego miasta Radomia.