A A A

WYSTAWY

 • PROJEKTY ALICJI GETKI

  2010-09-29 09:41

  Od 23  września br w Galerii „Resursa” można oglądać projekty Alicji Getki - studentki IV roku Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pochodzącej z Radomia, absolwentki Szkoły Plastycznej im. Józefa Brandta.
  W ramach programów edukacyjno – artystycznych studiowała za granicami kraju w Mediolanie (Włochy) i Kortrijk (Belgia), poznając tym samym  tamtejsze twórcze środowiska designu.
     więcej .....
   

 • „PRZYRODA” V Ogólnopolskie Biennale Plastyczno – Fotograficzne dla Dzieci i Młodzieży

  2010-07-07 13:53

  19 czerwca br. w Galerii „Resursa” została otworzona pokonkursowa wystawa V Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno – Fotograficznego Dzieci i Młodzieży pt. „PRZYRODA”. Jest to już piąta jubileuszowa edycja, na którą, wzorem lat ubiegłych, napłynęły interesujące w formie, kolorze i technice  prace z terenu całego kraju.
      Głównym organizatorem biennale jest od początku jego istnienia Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, zaś współorganizatorem – „Resursa Obywatelska”. Tę formę, cieszącą się popularnością w dziecięcych i młodzieżowych kręgach plastycznych i fotograficznych, zainicjował przed laty artysta plastyk Jan Andrzej Jasiński, realizując początkowo konkursy co roku, natomiast od 10 lat, przy naszym współudziale, w formie biennale.
      Wystawa ta czynna będzie przez całe wakacje i jest – mamy nadzieję – atrakcyjną ofertą wystawienniczą, również o walorach edukacyjnych.    więcej ...
   

 • Trzy konkursy na temat Radomskiej Fary

  2010-05-27 16:09

  21 maja br.o godz. 12.00 otwarta została w Galeriach „Resursy Obywatelskiej” pokonkursowa wystawa plastyczno – fotograficzna zatytułowana „Radomska Fara – 650 lat istnienia”.
  Była to kolejna już impreza w ramach wielkiego jubileuszu, jaki obchodzi w tym czasie kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Radomiu.  więcej ....

 • "Wodą malowane"

  2010-04-28 17:06

  30 kwietnia o godz. 18.00 została otwarta wystawa akwareli Małgorzaty Wólczyńskiej pt. „Wodą malowane”.
  Autorka urodziła się w Jedlni Letnisko, jest z wykształcenia geodetą, absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego  im. D. Czachowskiego  i Studium Geodezyjnego w Radomiu.       więcej ...

 • „Światy, które nie istnieją” – Jubileusz art. plastyka Krystyny Joanny Szymańskiej

  2010-04-09 09:25

  Zapraszamy do Galerii „Resursa” na  jubileuszową wystawę artysty plastyka Krystyny Joanny Szymańskiej zatytułowaną „Światy, które nie istnieją”,  zorganizowaną z okazji 30 lat pracy twórczej.

  Uroczyste otwarcie nastąpi w piątek 9 kwietnia o godz. 18.00, zaś  wystawa czynna będzie do 26 kwietnia br. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i twórczości Jubilatki.   więcej ...

 • Niezwykły Tajwan

  2010-03-17 16:13

   

   

  19 marca o godz. 12.00 w Galerii „Resursa”  otwarta zostanie wystawa fotografii zatytułowana „Niezwykły Tajwan”. Autorami zdjęć są czterej artyści fotograficy, którzy zaprezentowali swoje cykle tematyczne: 
  -    Chen Chih-hsiung - „W rytmie natury i ludzkości”
  -    Huang Ting-sheng – „Połączenie spraw przyziemnych z niebiańskimi
  -    Chio Po-lin – „Tajwan z lotu ptaka”
  -    Liu Chen-hsiang – „Niebiańska uczta sztuki”

  W wernisażu uczestniczyć będzie David Yi-Min Liu -  Główny Przedstawiciel Tajwanu w Polsce.
  Bezpośrednio po otwarciu wystawy odbędą się warsztaty plastyczne zorganizowane specjalnie dla uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta oraz studentów Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, które poprowadzą dwie pochodzące z Tajwanu studentki  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
   
  Wystawa czynna będzie do 16 kwietnia br.                więcej, galeria zdjęć