A A A

V Wielki Test Wiedzy o Radomiu

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od kilku lat stanowi już stały element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. Św. Kazimierz to także patron Litwy, a Radom od lat współpracuje z Rejonem Wileńskim. Dlatego Kaziki to doskonała okazja, by przypominać te związki.

 

            Podczas Testu kilkadziesiąt trzyosobowych drużyn zgromadzonych w Resursie odpowiada na pytania dotyczące Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składa się z czterech rund, po 15 pytań każda. Po ostatniej rundzie poznajemy zwycięską drużynę i dwie kolejne, które zajęły drugie i trzecie miejsce. W dotychczasowych edycjach Wielkiego Testu wiedzy o Radomiu triumfowały drużyny:

·         Muzeum im. Jacka Malczewskiego (2014)

·         Radomskiego oddziału PTTK (2015)

·         rozgłośni Radia Dla Ciebie (2016)

·         Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Bractwa Rowerowego (2017)

 

            Zwycięska drużyna ma honor przekazać na rzecz wybranej przez nas polskiej szkoły na Litwie dar. O tym, co jest najbardziej potrzebne szkołom, informują nas one same. Dotychczas do placówek w Zujunach i Pakienie i Wilnie przekazaliśmy sprzęt komputerowy, zaś do Miednik Królewskich - żaluzje okienne. W tym roku pragniemy pomóc Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach. Fundatorem nagrody jest Galeria Słoneczna.

            Wspieramy szkoły, bo to wokół nich najczęściej koncentruje się życie Polonii na Litwie. Utrzymywanie łączności z Polakami, w szczególności zza wschodniej granicy, to dla „Resursy Obywatelskiej” realizowanie jednego z celów statutowych. Ale to także odruch serca i patriotyczny obowiązek. Wierzymy, że radomianie myślą podobnie i razem z nami przystąpią do V Jubileuszowego Wielkiego Testu wiedzy o Radomiu – zabawy, która oprócz walorów poznawczych ma także wymiar charytatywny.

            Tegoroczna edycja Testu odbędzie się w niedzielę, 4 marca, o godz. 15.00 w Sali Widowiskowej „Resursy”.

            Zgłoszenia do V Jubileuszowego Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu przyjmowane będą do 16 lutego br. pod adresem: resursa@resursa.radom.pl. Zgłoszenie powinno zawierać personalia trzech osób tworzących drużynę, jej nazwę oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. Regulamin Testu oraz pytania z poprzednich edycji znajdują się na stronie www.resursa.radom.pl

 

            Odpowiedzi na wszelkie pytania co do formuły testu udziela pracownik Działu Dziedzictwa Kulturowego „Resursy”:

Paweł Puton

pawel.puton@resursa.radom.pl

788-806-037

Pytania i odpowiedzi III Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu  TUTAJ >>>

Pytania i odpowiedzi  IV Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu  TUTAJ>>>