A A A

Pomoc dla bezdomnych

 

Charytatywny spektakl to tylko jeden z elementów akcji pomocy bezdomnym, której pomysłodawcą jest Bartek Maślak, odtwórca głównej roli w musicalu czyli Dyzmy. Bartek od lat związany jest z młodzieżowym Teatrem Poszukiwań działającym w Resursie, uczy się Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu.

Po raz pierwszy zbiórkę odzieży dla bezdomnych zorganizował w ubiegłym roku. Potem razem ze wraz ze znajomymi, wolontariuszami, strettworkerkami z Caritas Diecezji Radomskiej i Strażą Miejską wyruszył do miejsc, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne i rozdał im zebraną odzież. Bezdomni dostali tez ciepły posiłek przygotowany przez Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Podobnie będzie i w tym roku. Ciepłą odzież można przynosić do 1 grudnia do czterech punków Radomia:

- Radomska Szkoła Rock’a ul. Sienkiewicza 8 (różowy budynek w okolicy Urzędu Stanu Cywilnego, obok sklepu „Społem”)

- Sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18 – osiedle XV-lecie

- Sklep Maxima - Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy Obywatelskiej)

- Serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i (osiedle Ustronie – pawilony)

I do jednego punktu w Grójcu - „Garmażeryjne rewolucje”, ul. Aleja Niepodległości 116.

W ubiegłym roku okazało się, że najtrudniej jest pozyskać zimowe obuwie. Stąd teraz pomysł, by urządzić spektakl a z pozyskanych ze sprzedaży biletów funduszy zakupić dla bezdomnych obuwie i ewentualnie inne potrzebne im rzeczy.