lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • Filmowa relacja z Uliczki Tradycji 2018.

  2018-09-10 10:13

 • DZIĘKUJEMY!

  2018-09-10 08:08

  Do wszystkich osób, organizacji i instytucji, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznej „Uliczki Tradycji”, wkraczającej w drugą dekadę swojego istnienia, kierujemy słowa głębokiej wdzięczności. Bez zaangażowania wielu wspaniałych ludzi – organizacja „Uliczki” byłaby niemożliwa. Sama impreza zaś nie miałaby takiego blasku i sznytu, gdyby nie tłumnie odwiedzający ją radomianie i goście spoza naszego miasta.

  Wam – drodzy uczestnicy „Uliczki” - dziękujemy zatem w szczególny sposób.

  Do zobaczenia w przyszłym roku!

 • Resursa uhonorowana

  2018-09-09 18:36

  Najwyższe odznaczenie województwa, medal Pro Masovia trafił do Resursy. Marszałek Adam Struzik docenił rolę jaką nasza placówka odgrywa w Radomiu i na Mazowszu jako organizator imprez kulturalnych, centrum propagowania wiedzy historycznej o mieście i Regionie.

  Medal wręczył nam 9 września podczas „Uliczki Tradycji”, w imieniu marszałka, radny województwa Zbigniew Gołąbek. - Jesteście najlepsi w Radomiu, na Mazowszu, w Polsce, Europie - oświadczył radny. Dziękujemy, też w to wierzymy

 • ULICZKA TRADYCJI W KLIMACIE NIEPODLEGŁEJ

  2018-09-08 17:00

  Po raz jedenasty zapraszamy na „Uliczkę Tradycji”, czyli niezapomnianą podróż w czasie – znów zabrzmią międzywojenne szlagiery, królować będzie moda retro i znów Radom cofnie się o wiek! Tym razem hasłem przewodnim imprezy będzie „Republika Radomska 1918” i tym samym przypomnimy radomianom, że ich miasto odzyskało niepodległość wcześniej niż reszta kraju. Pięć scen, na nich ponad stu wykonawców, historyczne wystawy, stare kino, spektakle teatralne, gra miejska i wiele, wiele atrakcji... Zapraszamy!        
  PROGRAM >>

 • Podążmy "Śladami Republiki Radomskiej 1918" – zapraszamy do gry!

  2018-09-08 14:30

  Przed nami XI Uliczka Tradycji, której jedną z tradycji stało się przygotowywanie przez nas dla mieszkańców Radomia i wszystkich chętnych gości gry miejskiej. Nie inaczej jest i tym razem.  

  Zapraszamy do udziału – wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają ciekawe upominki a najlepsi cenne nagrody.  CZYTAJ WIĘCEJ

 • Festyn Retro Rowerowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  2018-08-18 13:30

  W sobotę 18 sierpnia miłośników bicykli, sportu i historii naszego miasta zapraszamy na festyn do Starego Ogrodu. Zaczynamy o godz. 13,30 defiladą z Placu Corazziego. 

  Miejsce w którym odbędzie się festyn nie jest przypadkowe – Stary Ogród to wszak kolebka radomskiego cyklizmu. Na imprezie pojawią się zabytkowe rowery, wśród których nie zabraknie  „Łuczników” produkowanych przed 1939 r. w radomskiej Fabryce Broni. Ale będą też rowery starsze i młodsze oraz zabytkowe auta i motocykle. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

  W ramach festynu planowane są m.in. wyścigi bicykli, rowerów przedwojennych, jednośladów z lat 60-80. XX w., a także rowerów dziecięcych, współczesnych i „Rowerów Miejskich”.

  Nie zabraknie też muzyki i tańca. Największe przeboje 100-lecia zagra grupa „Vanbar”. Odbędą się pokazy retro mody i sprzętu medycznego.

  Organizatorami festynu są: Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” i  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerem festynu jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu.
  PROGRAM  i GALERIA ZDJĘĆ >>

   

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 26 Następna »