A A A

aktualności

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
w Radomiu.

 

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<


 

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Wielki Stop"

  2020-05-11 10:38

   

  "2020 rok to miał być wyjątkowy rok. W pewnym sensie taki jest, choć nie w taki sposób, w jaki wszyscy chcieliby, by taki był. Wszyscy mieli różne plany, czy to zawodowe, czy wakacyjne. Miało się odbyć tyle ważnych wydarzeń związanych z różnymi rocznicami. Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli chce się rozśmieszyć Boga, to trzeba powiedzieć Mu o swoich planach. To chyba się udało, choć to wcale nie jest śmieszne. Taki paradoks." Opowiadanie "Wielki Stop" można przeczytać pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Pleksa"

  2020-05-11 10:31

   

  "Na cholerę te światła! Pusto na ulicach, mógłbym przejechać na czerwonym, czekam jednak na lewoskręcie. Spod Obi wyjeżdża w Wernera radiowóz. Przyglądają mi się uważnie. Odwzajemniam się łakomym łypnięciem na przezroczystą przegrodę w policyjnym aucie. Nadałaby się." Opowiadanie "Pleksa" można przeczytać TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Dama z gołębiem - modlitwa ateisty"

  2020-05-08 14:21

   

  "Obserwuję go od kilku dni.  Nie może już chodzić, ma mocno wykrzywioną głowę, zniekształcone, zdeformowane ciało. Nie wstydzi się, nie ucieka, nie chowa przed innymi. Pozwala do siebie podejść. On też mnie obserwuje. Robimy to od lat." Opowiadanie "Dama z gołębiem - modlitwa ateisty" można przeczytać pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Szczęście w nieszczęściu"

  2020-05-08 13:47

   

  "Puste szkoły, teatry, kina, kawiarnie, rynek miasta. Zaostrzenia wydane cywilom przez władzę państwa. Bezpieczeństwo nas wszystkich. Pełne szpitale, domy pogrzebowe. Wszystko wywołane przez falę. Nagłą falę wirusa. Jakby świat obrócił się o 180 stopni. Życie każdego nabrało innego biegu. Mówią, zostań w domu. Czy wszyscy zostaną? Raczej nie." Opowiadanie "Szczęśćie w nieszczęściu" można przeczytać TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Raport z zagrożonego Miasta" - WS

  2020-05-08 13:41

   

  Nie przypuszczałem, że właśnie w okresie kwarantanny, przygaszony koronawirusem, zdołam podnieść głowę, poddając się refleksji, napisać coś, co wskrzesi czas odległy o lat prawie dwadzieścia, kiedy mój kochany Radom toczyła inna zaraza, którą można nazwać przez duże „K”. - Opowiadanie "Raport z zagrożonego miasta" (WS) dostępne jesst TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Gdzie mieszka zaraza"

  2020-05-08 13:37

   

  "Nogi opięte ciasną spódniczką chodziły Grześkowi cały dzień po głowie. Zanim wyszedł z domu, patrzył w lustro chwilę dłużej niż zwykle. Najpierw zaczesał włosy na prawo, potem na lewo, a potem znowu na prawo. Założył białą koszulkę od matki, niby elegancką, ale w granicach normy." Opowiadanie "Gdzie mieszka zaraza" można przeczytać TUTAJ.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 49 Następna »