A A A

aktualności

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
w Radomiu.

 

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<


 

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Spotkanie"

  2020-05-04 10:52

   

  "Grzegorz wstał, przyjął uroczystą postawę, zatarł dłonie, chrząknął i zaczął mówić niezbyt głośno, ale tak, by słyszeli go wszyscy siedzący na dużym tarasie parterowego domu na radomskich przedmieściach". Całe opowiadanie "Spotkanie" można znaleźć pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Z cyklu: Współczesne wersje znanych opowieści"

  2020-05-04 10:41

   

  Była raz sobie dziewczynka. Mieszkała w niewielkim mieście z mamą i tatą. Każdy ją lubił, bo była grzeczna i miła dla wszystkich. A babcia tak ją kochała, że wprost nie wiedziała, co jej dać. Kiedy więc ogłoszono, że każdy, wychodząc z domu, musi nosić maseczkę, babcia uszyła dla niej kilka sztuk - każdą z czerwonego materiału. Dziewczynka nosiła je zawsze, więc zaczęto ją nazywać „Czerwoną Maseczką”. Całe opowiadanie "Z cyklu: Współczesne wersje znanych opowieści" dostępne jest pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Czekamy"

  2020-05-04 10:00

   

  "To dziwne. Życie w zamknięciu, w czterech ścianach tak dobrze nam znanych. To dziwne. Patrzeć na świat zza firany w pokoju. Oglądać opustoszałe ulice, tak pięknie oblane złotem darowanym przez słońce. To dziwne. Żyć, wegetując na kanapie w pokoju bez pomysłu co robić. Dziwne…". Opowiadanie "Czekamy" można przeczytać TUTAJ.

 • EPITAFIUM DLA BENIAMINA REICHA

  2020-04-30 12:19

   

  Jako przedsmak tegorocznego Śladu, zapraszamy do lektury opowiadania Marcina Kępy, kierownika Działu Dziedzictwa Kulturowego „Resursy Obywatelskiej”: EPITAFIUM DLA BENIAMINA REICHA. Utwór dostępny jest pod TYM LINKIEM

 • Raport z zagrożonego miasta: opowiadanie "Adoruję Cię"

  2020-04-29 15:31

   

  "Ludzie jacyś inni i świat jakby nie ten sam. Niektórzy niezmiennie tkwią w tym samym miejscu, jednak w głowie myśli już dawno zmieniły charakter. Zamiast słów: kiedyś, w przyszłości, za rok, zaczynamy myśleć o tym, co aktualne. Wierzcie lub nie, ale mają miejsce rzeczy niesłychane." Całe opowiadanie "Adoruję Cię" jest dostępne TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Sanacja doby korony"

  2020-04-28 11:46

   

  "Moment, w którym uświadomiłem sobie, że sytuacja może być naprawdę poważna, nastąpił, kiedy nagłówki w mediach przestały być krzykliwe. Jak żyjemy w czasach względnego pokoju, odwiedzając pierwszy z listy, dowolny portal internetowy, widzieliśmy: BREAKING NEWS – ktoś się zesrał w Radomiu!" Całe opowiadanie "Sanacja doby korony" dostępne jest pod TYM LINKIEM.

Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 53 Następna »