lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • Trwają XI Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. W piątek, 17 maja, zapraszamy na wystawę oraz spektakl.

  2019-05-17 17:30

  17 maja (piątek)

  godz. 17.30, Sala Kameralna/Kawiarnia

  „Dziewczyna z pamiętnika” - otwarcie wystawy przygotowanej przez Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa (na postawie pamiętnika Rywki Lipszyc z łódzkiego getta). CZYTAJ WIĘCEJ 

  godz. 18.00, Sala Widowiskowa

  „Tak bym chciała….” - premiera spektaklu Teatru Poszukiwań na podstawie pamiętników Rywki Lipszyc i Anny Frank, adaptacja i reżyseria Włodzimierz Mancewicz. CZYTAJ WIĘCEJ

  Recenzja red. Barbary Koś  >>>>

   

  Przed nami jeszcze wiele wydarzeń „Śladu”.

  Informacja dla chętnych do udziału w niedzielnej ceremonii na cmentarzu żydowskim

  przy ul. Towarowej. W niedzielę o godz. 13 na cmentarzu żydowskim odbędą się uroczystości m.in. z udziałem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha. O godz. 12.15 przed Resursą czeka autokar, który zabierze (i odwiezie do miasta) chętnych do udziału w ceremonii.

  Mężczyzn prosimy o zabraknie nakrycia głowy.  

   

  „Ślad” odbywa się pod patronatem Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny. ZAPRASZAMY!!

 • XI SPOTKANIA Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ „ŚLAD”

  2019-05-13 12:00

  Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza na Spotkania

  z Kulturą Żydowską „Ślad”. Przed nami XI edycja festiwalu, który w tym roku zostanie zorganizowany w dniach 13-19 maja.  PROGRAM >>>

  Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

 • FANTASTYCZNIE I KLASYCZNIE...

  2019-04-29 08:00

  Miło nam poinformować, że artyści związani z „Resursą” odnoszą kolejne sukcesy i ambasadorują naszej placówce w Polsce. Zespół Teatru „Resursa” gościł niedawno w Poznaniu, gdzie został zaproszony na festiwal „PYRKON”, czyli słynny ogólnopolski konwent miłośników fantastyki. Nasza grupa zaprezentowała tam spektakl „Przekładaniec” według Stanisława Lema (przedstawienie miało premierę podczas ubiegłorocznego Festiwalu Filozofii „OKNA”), w reżyserii Marcina Fortuny.

  Z kolei Anastazja Serafin z Grupy Wokalnej „Resursa” została kilka dni temu laureatką IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka w Pionkach, czyli imprezy popularyzującej polską piosenkę z lat 1957-1990 - okresu, kiedy podstawowym nośnikiem dźwięku była winylowa płyta. Gratulacje od całego zespołu „Resursy”!

  GALERIA ZDJĘĆ 

 • Muzyczne Kaziki - Neverending story!

  2019-04-26 18:00

  26 kwietnia o godz. 18.00 odbył się koncert: Muzyczne Kaziki – Neverending story! W ramach kolejnego z cyklu koncertów Muzyczne Kaziki wystąpili: New Amsterdam, CichoSza, Trzech ze Zgrai i Fionka oraz Grupa Wokalna Resursa.
     CZYTAJ WIĘCEJ

   

 • RETROSPOTKANIE 16.

  2019-04-09 18:00

  9 kwietnia (wtorek), godz. 18.00, Sala Kameralna „Resursy”

  Tym razem podczas Retrospotkania, czyli cyklicznej imprezy organizowanej przez „Resursę” i społeczność portalu Radom.Retrospekcja, gromadzącej miłośników historii Radomia, przypomniano postać dr. Adolfa Tochtermana. Okazją do tego była promocja wydanej niedawno książki „Doktor Adolf Tochterman. Życie radomskiego lekarza, żołnierza wrześniowego i społecznika na tle epoki”.  CZYTAJ WIĘCEJ

   

   

 • „Na ścieżkach zdrowia” – promocja książki Teresy Ewy Opoki

  2019-04-05 18:00

  5 kwietnia o godz. 18.00, w Resursie Obywatelskiej, odbyła się promocja książki  Teresy Ewy Opoki „ Na ścieżkach zdrowia”. 
  CZYTAJ WIĘCEJ

   

Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 36 Następna »