A A A

"Wspomnienie" - wystawa prac Jerzego Szepetowskiego

Galeria "Resursa" zaprasza w piątek 8 listopada o godz. 18 na otwarcie retrospektywnej wystawy Jerzego Szepetowskiego pt. "Wspomnienie", zorganizowanej w 10. rocznicę śmierci artysty.

Jerzy Szepetowski (1934-2009) fotografią zajmował się zawodowo od roku 1955. Był instruktorem fotografii krajoznawczej PTTK, dyplomowanym mistrzem fotografii, a także laureatem wielu odznaczeń, nagród i wyróżnień za zasługi dla fotografii polskiej, szczególnie radomskiej (wytrwale fotografował Radom od połowy lat 50.XX.). Został odznaczony m.in. Srebrnym Medalem Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Miał na swoim koncie duży dorobek artystyczny, brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, był również autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Jako jeden z nielicznych miał odwagę fotografować wydarzenia Radomskiego Czerwca ’76.

Szczególne znaczenie dla Jerzego Szepetowskiego miała fotografia krajobrazowa. Swoje zdjęcia wykonywał w klasycznej technice czarno-białej, ale kiedy poznał i polubił technikę cyfrową, zaczął ją także stosować w swojej pracy twórczej.

Wstęp na wystawę wolny.