A A A

„Żeglarskie notatki” Konrada Majkowskiego

Konrad Majkowski

Urodził się w 1957 roku w Warszawie. Rodzinnie i emocjonalnie jest związany z Nową Wsią – obecnie częścią Józefowa, gdzie mieszka od 1999 roku. Studia na Wydziale  Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1978-1983. Dyplom w 1983 roku. Uprawia wzornictwo przemysłowe i malarstwo o tematyce motoryzacyjnej i marynistycznej.
Od 1986 roku pracownik dydaktyczny ASP w Warszawie; do 1990 roku na Wydziale Architektury Wnętrz , a od 1991roku do dnia dzisiejszego na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego.
Swoje prace z dziedziny projektowania zabawek oraz malarstwa eksponował na indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce, Niemczech i Anglii. Prace malarskie znajdują się głównie w prywatnych kolekcjach w Polsce, Belgii, Holandii, Danii, Anglii, Niemczech i w USA.
W latach 1995-2005  rozpoczął stałą współpracę z tygodnikiem „Auto Świat” w dziedzinie propagowania historii i rozwoju formy samochodu. W latach 1995-99 współpracował z firmą projektową „Towarzystwo Projektowe” przy projekcie Miejskiego Systemu Informacyjnego dla Warszawy.
W 1999 roku współzałożyciel i do 2009 roku  współwydawca miesięcznika „AUTOMOBILISTA” poświęconego zabytkowej motoryzacji.
Od 2005 roku rozpoczął współpracę z firmą projektową „ Studio Program”, gdzie między innymi projektował zabawki i pomoce dydaktyczne dla firmy Edukacja Polska SA.

     Jego hobby to zabytkowa motoryzacja. Jest członkiem i założycielem polskiego oddziału międzynarodowego „Klubu Antycznych Automobili i Rajdów” CAAR. Organizator, komandor i uczestnik wielu międzynarodowych i krajowych rajdów pojazdów zabytkowych organizowanych w ramach klubu.
Drugą jego pasją jest żeglarstwo, które nadal czynnie uprawia.