freeradom festival

Startuje Free(Ra)dom Festival, czyli wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest promocja Radomia i jego miejsca w drodze do wolności. Szykuje nam się piękny czerwiec obfitujący w kulturalne atrakcje. Część z nich przygotuje także Resursa Obywatelska.

Program festiwalu Free(Ra)dom – wydarzenia Resursy Obywatelskiej:

?Wolność a samowolka? ? warsztaty filmowe i literackie – ?Resursa Obywatelska?, 14-25 czerwca 2021 r.

Cykl intensywnych zajęć poświęconych szeroko rozumianej sztuce reportażu, realizowany w oparciu o kontekst historyczny (na bazie klasycznych tekstów kultury poświęconych wolności). Do poprowadzenia specjalistycznych zajęć zaprosiliśmy wybitnych reporterów i filmowców, wzbogacając je o spotkania z producentem filmowym i pisarzem. Merytoryczną bazą obu reportaży będą rozmowy ? również w formie ulicznej sondy ? z radomianami, a także wypowiedzi historyków i świadków historii ? m. in. uczestników Radomskiego Czerwca 1976. Przy realizacji projektu pracować będzie tych samych 20 warsztatowiczów. Zajęcia odbywać się będą codzienne od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-19.00. Podsumowanie warsztatów z udziałem prowadzących i uczestników (25 czerwca) będzie miało charakter otwarty.

Warsztaty poprowadzą: Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Maria Zmarz-Koczanowicz, Andrzej Sapija, Anna Wydra, Marcin Kępa i Piotr Buczak.

?Pokój? – spektakl Teatru SnówFontanny (ul. Żeromskiego), 19 czerwca, godz. 18.00

Plenerowe przedstawienie w wykonaniu jednego z najlepszych teatrów ulicznych w Polsce. Gdańscy artyści znani są polskiej i europejskiej publiczności ze spektakli o niepowtarzalnej, poetyckiej stylistyce. W ?Pokoju? ? będącym metaforą ludzkiego zniewolenia ? kluczową rolę odgrywają muzyka i wspaniała scenografia.

Szczegóły dotyczące Festiwalu Free(Ra)dom można znaleźć na Facebooku Zaczęło się w Radomiu

Pełen program festiwalu Free(Ra)dom, w organizację którego włączyły się wszystkie miejskie instytucje kultury:

freeradom festival program