Deklaracja dostępności
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.resursa.radom.pl.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Część filmów nie posiada napisów dla osób niesłyszących i głuchych
- Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
- Materiały wideo nie posiadają audiodeskrypcji i transkrypcji tekstowych.
- Niektóre dokumenty opublikowane na stronie mogą być niedostępne, ponieważ pochodzą z różnych źródeł. Część materiałów zamieszczonych na stronie to pliki PDF. Brak jest możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu. Niektóre dokumenty do pobrania nie posiadają informacji o ich rozmiarze.
- Niektóre linki mogą posiadać niezrozumiałą treść.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB)
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Strona posiada odpowiedni panel górny z szeregiem ułatwień dla osób niepełnosprawnych.
Niektóre z publikowanych treści posiadają możliwość pełnego odsłuchania ich w wersji audio.
Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej
Planujemy przed końcem 2027 zlikwidować wszystkie błędy dostępności cyfrowej o których mowa powyżej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Izabeli Fryszkowskiej — mejlowo resursa@resursa.radom.pl lub telefonicznie 48 362 42 63
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny
cyfrowo element lub treść, - opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla
Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Adres siedziby Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu — ul. Malczewskiego 16, Radom
Budynek jest obiektem zabytkowym z 1851 r. zaadaptowanym na potrzeby Ośrodka Kultury i ze względów technicznych nie ma możliwości pełnego zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie, o którym mowa w art. 6 pkt. 1 i 3 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Do budynku prowadzi jedno wejście od strony ulicy Malczewskiego. Wejście posiada podjazd dla wózków. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze (sala widowiskowa, sala wystawowa, sala kameralna oraz taneczna). W budynku nie ma windy. W budynku znajduję się jedna toaleta dla niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braill’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnej.
PRZECZYTAJ RAPORT O STANIE ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI PODMIOTU PUBLICZNEGO (PDF, 81 KB)