W dniach 23-24 lipca w Szydłowcu odbył się Wojewódzki Festiwal Zespołów Rockowych im. Andrzeja Siewierskiego „Rock na Zamku”. W wydarzeniu wzięła udział formacja Betun, na co dzień działająca w Resursie Obywatelskiej.

„Rock na Zamku” to impreza mająca na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego wokalisty grupy Azyl P. oraz dorobku artystycznego legendarnej formacji – to właśnie w tym roku mija 40 lat od jej założenia.

materiały dzięki uprzejmości zespołu Betun: na zdjęciu grupy Jane Insane i Betun z Radomia

Bardzo się cieszymy, że formacja Betun zakwalifikowała się do udziału w konkursie szydłowieckiego festiwalu. W sobotę, 23 lipca, zespół na co dzień grający w Resursie wystąpił na scenie obok ośmiu innych zakwalifikowanych grup. Młodzi muzycy zaprezentowali własny repertuar, ale też jeden obowiązkowy utwór Azylu P.

Betun to zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę metalową. Grupa występowała podczas takich wydarzeń, jak Rock Letnisko, Muzyczne Kaziki czy Resursa Music Drive. Dzięki zróżnicowaniu w stylach muzycznych członków, utwory powinny spodobać się zarówno starym weteranom muzyki metalowej, jak i młodszym odkrywcom tego gatunku.

Na początku 2022 roku grupa Betun świętowała w Resursie swoje 5. urodziny.