Serdecznie zapraszamy na Wieczór Kolęd Prawosławnych, który odbędzie się w Resursie Obywatelskiej już 27 stycznia o godz. 19.00.

Są częścią świętowania Bożego Narodzenia, które wyznawcy prawosławia rozpoczynają wieczerzą wigilijną 6 stycznia. Przywędrowały doń z Zachodu i dość szybko się w nim zadomowiły. Kolędy, te znane z tradycji Kościoła Wschodniego, zabrzmią, podobnie jak przed rokiem, w Resursie Obywatelskiej.

Kolędy usłyszymy w wykonaniu dwóch zespołów: Młodzieżowego Chóru Prawosławnej Katedry św. Marii Magdaleny w Warszawie pod przewodnictwem ks. protodiakona Rafała Dmitruka oraz Chóru Prawosławnej Katedry św. Aleksandra Newskiego w Łodzi pod kierunkiem Elżbiety Weremijewicz.

Warszawski chór działa od lat 80. XX wieku. Tworzą go młodzież szkół średnich, studenci oraz osoby pracujące. Występuje podczas niedzielnych liturgii, spotkań ekumenicznych oraz uroczystości organizowanych przez Cerkiew. Uczestniczył w wielu przeglądach i konkursach, m.in. w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu oraz Festiwalu Pieśni Paraliturgicznej w Siemiatyczach.

Chór z Łodzi istnieje blisko 140 lat. Wykonuje nie tylko muzykę sakralną, ale i wschodnie pieśni ludowe. Brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej i Łódzkim Festiwalu Czterech Kultur. Podczas internetowego Festiwalu „Razem w XXI wieku” (Sofia) otrzymał dyplom laureata pierwszego stopnia, a przegląd online „World Peace Choral Festival” zakończył ze srebrnym wyróżnieniem.

Na koncert zaprasza Centrum Kultury Prawosławnej przy Parafii Prawosławnej pw. św. Mikołaja w Radomiu z błogosławieństwem Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego, Prawosławnego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego.

Wstęp wolny.

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO. OBSERWUJ NAS NA FB: